Aklualnosci Loszykarze

Świetnie prezentuje się nasz zespół koszykarzy grający w II lidze. W drugiej kolejce rundy rewanżowej pokonali faworyta – drużynę SGGW 59-46.

Nasi koszykarze kiepsko zaczęli mecz, ale odrobili straty i remisowali po pierwszej kwarcie, a w połowie meczu wyszli na prowadzenie. Kluczowa dla losów meczu była trzecia „dziesięcio-minutówka”, gdzie graliśmy wciąż ostro i agresywnie w obronie, co dało nam wiele pewności w ataku i okazji do kontr. Wypracowane w niej prowadzenie pozwoliło wywalczyć zwycięstwo w całym meczu.

Dobre występy koszykarzy zaowocowały awansem do Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa AZS Vistula to najbardziej międzynarodowy zespół w całych zmaganiach. Występują w niej studenci z kilku krajów, koszykówka jest jednak dla nich językiem uniwersalnym i pozwala bez żadnego problemu porozumiewać się z kolegami i trenerem Swortsem.