Bardzo dobrze rozpoczął się sezon akademickich rozgrywek w grach zespołowych! Siatkarki i koszykarze reprezentujący naszą uczelnię mają na swoim koncie już po dwa zwycięstwa.

Po zeszłorocznym bezprecedensowym sukcesie, jakim był awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski startując z drugiej ligi i walcząc o prawo gry na „strefie” w barażach, a także Akademickie Wicemistrzostwo Polski w kategorii uczelni niepublicznych, siatkarki Vistuli stały się jednymi z faworytek tegorocznych zmagań w pierwszej lidze. Podopieczne trenera Macieja Kosmola po zwycięskiej Varsoviadzie w ligowych spotkaniach odniosły zwycięstwa nad Uniwersytetem Warszawskim (3:0) i Politechniką Warszawską (3:1). Po dwóch rozegranych meczach „Vistulanki” plasują się na drugim miejscu w lidze i z dużym optymizmem patrzą w przyszłość. W kolejnym spotkaniu zagrają na wyjeździe z Akademią Leona Koźmińskiego – mecz już w najbliższą środę wieczorem!

Wyniki siatkarek:

• AZS UW 0:3 AZS Vistula (25:27, 22:25, 24:26)
    Vistula: Grzeszczak, Pietrzyńska, Ruszel, Adamska, Cieśnik, Pogorzelska oraz Zaczkowska, Łukasiewicz i Banasiak.
  • AZS Vistula 3:1 AZS PW (25:21, 18:25, 25:21, 25:22)
    Vistula: Wądołkowska, Witowska, Lewandowska, Pogorzelska,Adamska, Zaczkowska oraz Cieśnik, Grzeszczak, Shulzhenok i Łukasiewicz.

Rewelacyjnie rozpoczęła swoją działalność również sekcja koszykarzy! Prowadzona przez trenera Dariusza Sworsta ekipa rozpoczęła sezon od wyjazdowego zwycięstwa nad Szkołą Główną Straży Pożarnej (62:45), a na własnym parkiecie rozgromiła Warszawski Uniwersytet Medyczny (78:50). Nasi koszykarze dali się poznać jako bardzo ambitna, waleczna drużyna. Ich grę cechuje dynamika i duża doza fantazji oraz widowiskowych zagrań, choć często trafiają też do kosza w rzutach z dystansu.

Sekcja jest nadal w fazie rozwoju, zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w koszykówkę w barwach Vistuli na treningi we wtorki i czwartki!

Wyniki koszykarzy:

• AZS SGSP 45:62 AZS Vistula
  • AZS Vistula 78:50 AZS WUM

Skład koszykarzy: Savelii Dmitriev, Bogdan Dyiakonovych, Dmytro Korobkin, Dmytro Krokhin, Patryk Leszkiewicz, Guilherme Lima, Andrii Ozimko, Volodymyr Paliichuk, Volodymyr Potapenko, Oleksandr Shcherbatiuk, Ihor Sliusar i Akram Zeini.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw