Tłumy zwiedzających odwiedziły nasze stoisko 9 czerwca podczas 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, którego tematem przewodnim był „Ruch”.

Uczestnicy pikniku mogli sprawdzić się w przygotowanych ruchowych atrakcjach, a także dowiedzieć się o wpływie ruchu i diety na zdrowie człowieka. Wśród zadań z jakimi zmagali się odwiedzający stoisko SGTiR były między innymi:

-rozpoznawanie „w ciemno” dyscyplin sportowych po przyborach w nich wykorzystywanych;

-dopasowywanie aktywności ruchowych, które trzeba wykonać, aby spalić kalorie dostarczane z pożywieniem;

– rebusy, łamigłówki, krzyżówki na temat zdrowia, diety i ruchu;

– rzucanie do celu, przejażdżka na rowerze stacjonarnym, zabawa szybkościowa (liczbówka).

W Studenckiej Poradni Dietetycznej można było uzyskać cenne informacje dotyczące diety i składu ciała. Uczestnicy po realizacji zadań otrzymywali sportowe nagrody i ulotki na temat zdrowia, ruchu i diety.

Stoisko Wydziału Turystyki i Rekreacji cieszyło się dużym zainteresowaniem, również dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy – Studentów, którzy swoje zadania zrealizowali w 100%!

Do zobaczenia na kolejnym Pikniku za rok i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na FACEBOOKU Uczelni.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: