Są pierwsze efekty wspólnego projektu filologii hiszpańskiej i angielskiej AFiB Vistula i warszawskiego Teatru Lalek Guliwer. Na YouTube ukazał się pierwszy z pięciu odcinków spektaklu online „Ulica Różana”, do którego nasi studenci przygotowali napisy w wersji hiszpańskiej i angielskiej. Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu #Kulturawsieci!

Formuła „Ulicy Różnej” nawiązuje do popularnych, edukacyjnych programów telewizyjnych dla dzieci sprzed lat. Program o rozrywkowym zabarwieniu w lekki i zabawny sposób przybliża dzieciom świat teatru, rozwijając ich kompetencje kulturowe i postawy prospołeczne. Program adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz widzów indywidualnych, a także do widzów obcojęzycznych.

W realizację „Ulicy Różanej” został zaangażowany cały zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer. Studenci filologii angielskiej i hiszpańskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, którzy pod kierunkiem pani Karoliny Nurii Czępińskiej – dyrektor programu kształcenia filologii hiszpańskiej, zajmują się tłumaczeniem tekstów, działają w ramach koła naukowego. Przy tej okazji zaliczają także praktyki, gdyż studia mają profil praktyczny.

Udział w tak prestiżowym projekcie tłumaczeniowym to ważny element w CV naszych studentów, który znacząco zwiększa ich atrakcyjność na rynku tłumaczeń.

Gratulujemy studentom i koordynatorce projektu, pani Karolinie Nurii Czępińskiej.