12 października 2016 roku odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Grupy Uczelni Vistula. Na uroczystości pojawiła się cała społeczność akademicka oraz goście specjalni – przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki.

Uroczystość rozpoczął prof. Witold Orłowski, Rektor AFiB Vistula, a chwilę później wykład inauguracyjny wygłosił sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, dr Jerzy Kwieciński. Podkreślił wkład, jaki absolwenci wnoszą w rozwój gospodarki Polski i zaznaczył, że należy stworzyć studentom tak dobre warunki, by po zakończeniu studiów chcieli pozostać w kraju. Minister przedstawił też wizję nowej polityki rozwoju, opartej na większej innowacyjności w wymiarze gospodarczym, społecznym i administracyjnym oraz utrzymaniu wymiany handlowej nie tylko z Unią Europejską, ale także krajami azjatyckimi oraz naszymi sąsiadami, w tym Ukrainą.

Podczas Inauguracji absolwenci otrzymali dyplomy i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Studenci Grupy Uczelni Vistula: Pan Łukasz Leśniak oraz Nurgazy Zamirbekov opowiedzieli o tym, jak połączyć naukę z pracą zawodową, przedstawili również swoją receptę na sukces, a konkluzja była jednakowa: wszystko zależy od nas samych!

Nie mogło zabraknąć oczywiście oficjalnego aktu immatrykulacji, potwierdzającego oficjalne przyjęcie nowych członków w poczet studentów Grupy Uczelni Vistula. Oficjalną część zwieńczyła tradycyjna pieśń studencka Gaudeamus igitur w wykonaniu uczelnianego chóru.

Niespodzianką był występ artystyczny duetu GlassDuo, który zagrał najpopularniejsze przeboje muzyki popularnej i klasycznej na… kieliszkach. Muzyka „szklanej harfy” zrobiła na zgromadzonych niesamowite wrażenie.

Wszystkim członkom społeczności akademickiej Grupy Uczelni Vistula życzymy sukcesów w nowym Roku Akademickim!

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw