Shutterstock 337754357

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistulapodpisały Zasady Edukacji Odpowiedzialnego Zarządzania – PRME (Principles for Responsible Management Education).

Nasze uczelnie zobowiązały się do rozwijania takich wartości jak: zrównoważony rozwój, odpowiedzialność i etyka w nauczaniu, badaniach oraz intelektualnym przywództwie. Tym samy dołączyliśmy do globalnej społeczności tworzonej przez ponad 700 wiodących szkół biznesu i zarządzania z ponad 90 krajów, których misją jest wykształcenie odpowiedzialnych liderów jutra. W tym gronie jest tylko 7 innych polskich uczelni.

PRME – to największa zorganizowana sieć łącząca ONZ z instytucjami szkolnictwa wyższego, które kształcą w obszarze biznesu i zarządzania. Powstała w 2007 r. jako platforma służąca podniesieniu rangi zrównoważonego rozwoju w szkołach oraz kształceniu odpowiedzialnych liderów przyszłości. Jak mówi sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, nigdy wcześniej to zadanie nie było ważniejsze. – Odważne przywództwo i innowacyjne myślenie są potrzebne do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju – podkreśla.

Szkoły biznesu i zarządzania, w tym Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistulaodgrywają kluczową rolę w kształtowaniu sposobu myślenia i umiejętności przyszłych liderów. Mogą więc być potężnym motorem zrównoważonego rozwoju firmy i całych gospodarek.