Prof. Wawrzyniec Konarski

We władzach Akademii Finansów i Biznesu Vistula nastąpiła zmiana. Dr hab. Wawrzyniec Konarski został powołany przez Założyciela Uczelni na funkcję rektora.

Chcę działać na rzecz podniesienia wizerunkowej rangi Uczelni, by zwiększyć w ten sposób jej rozpoznawalność i atrakcyjność z perspektywy krajowej i międzynarodowej. Służyłoby to uwypukleniu jakościowych atrybutów zarówno kadry akademickiej, jak i studentów – mówi nowy rektor.

Dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor AFiB Vistula, pełnił dotąd we władzach Uczelni funkcję pełnomocnika rektora. Jest uznanym w środowisku akademickim politologiem, cenionym wykładowcą, członkiem polskich i międzynarodowych stowarzyszeń naukowych, autorem blisko 200 publikacji z dziedziny nauk politycznych, kulturoznawstwa, medioznawstwa i stosunków międzynarodowych. Jego pasją jest popularyzacja nauki.

Nowy rektor AFiB Vistula jest też szanowanym i wziętym komentatorem politycznym, który w mediach polskich i zagranicznych analizuje zagadnienia związane z systemami rządów, partii politycznych i przywództwa politycznego zarówno w systemach demokratycznych, jak i autorytarnych.

Dotychczasowy rektor prof. dr hab. Witold Orłowski złożył rezygnację w związku z przyjęciem funkcji w Radzie Nadzorczej Założyciela, kierującej rozwojem całej Grupy Uczelni Vistula. Będzie on w dalszym ciągu aktywnie uczestniczyć w życiu Akademii.

Dziękuję wszystkim za współpracę w ciągu 3 lat, kiedy miałem zaszczyt być
rektorem Akademii. Przede mną teraz nowe, ekscytujące wyzwania. Cieszę się,
że pozostajemy razem – powiedział prof. Orłowski.