wladze uczelni vistula z certyfikatem uczelni liderow

Akademia Finansów i Biznesu Vistula umacnia pozycję lidera innowacyjnego kształcenia.Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego po raz kolejny przyznała jej certyfikat „Uczelni Liderów”.  W IX edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula również sięgnęła po laur.

Uczelnie Vistula – innowacje, kreatywność, praktyka

Certyfikat „Uczelni Liderów” potwierdza, że Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wyróżniają się na edukacyjnej mapie Polski. Prowadzą studia w taki sposób, by kształtować u studentów postawy innowacyjne, uczyć ich samodzielnego myślenia i twórczego działania, a także umiejętności elastycznego reagowania na zmiany. Nasze uczelnie kształcą absolwentów zgodnie z wymogami rynku pracy, aktywnie współpracują z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz inwestują w rozwiązania ukierunkowane na budowaniu kultury jakości.

Atuty Akademii Finansów i Biznesu Vistula

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Akademii Finansów i Biznesu Vistula certyfikatu „Uczelni Liderów” Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego podkreśliła liczne atuty naszej szkoły, wśród których są między innymi:

• pełen zakres akredytacji ACCA;
  • akredytacja Eurostatu – Europejskiego Urzędu Statystycznego;
  • prawo posługiwania się tytułem i logo HR Exellence;
  • miejsce pod względem umiędzynarodowienia w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy;
  • miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Niepublicznych;
  • miejsce kierunku Zarządzanie w ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych ELA;
  • system wspierania studentów w doskonaleniu wybranych kompetencji;
  • Program Mentorski;
  • Biuro Karier i jego projekty.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zdobyła również wyróżnienie „Primus”. Otrzymują je uczelnie i ich jednostki organizacyjne, które w procedurze certyfikacyjnej dostały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Szkoła Główna Turystki i Hotelarstwa Vistula – uczelnia z misją

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula od lat sukcesywnie buduje swoją markę organizacji prostudenckiej i podmiotowo traktującej potrzeby interesariuszy wewnętrznych. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała jej certyfikat „Uczelni Liderów”, zwracając uwagę na misję szkoły – jak najlepiej przygotować absolwentów do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Komisja certyfikująca doceniła m.in.:

• powiązanie procesu kształcenia z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego;
  • monitoring programów kształcenia, co pozwala dostosować je do zmieniających się wymogów rynku pracy i oczekiwań studentów;
  • promowanie idei przedsiębiorczości;
  • kształtowanie umiejętności praktycznych, niezbędnych na rynku pracy i oczekiwanych przez pracodawców.

Ocena uczelni została dokonana w oparciu o analizę danych zawartych w ankiecie certyfikacyjnej oraz informacji, jakie recenzenci pozyskali w innych źródłach, takich jak system POLON, Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych, Polska Komisja Akredytacyjna, Główny Urząd Statystyczny oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikacji uczelni dokonało niezależnie od siebie dwoje recenzentów pracujących w oparciu o jakościowe metody analizy i oceny potencjału jednostki oraz ich działań w obszarze dydaktyki i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.