Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula umacniają pozycję liderów innowacyjnego kształcenia. Obie instytucje zostały laureatami jubileuszowej, X edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Po laury sięgnęliśmy już po raz kolejny.

Kształcenie dla rynku pracy – ważny sygnał dla maturzystów

W programie „Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe oraz ich jednostki organizacyjne, wyróżniające się na rynku działaniami zorientowanymi na kształcenie liderów społecznych oraz efektywną edukację praktyczną. Tytuł jest przyznawany uczelniom najbardziej nowoczesnym, dynamicznym, blisko związanym z rynkiem pracy i gospodarką, zapewniającym jednocześnie swoim studentom znakomite warunki kształcenia. Właśnie takie są Uczelnie Vistula, które aktywnie współpracują z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz inwestują w rozwiązania ukierunkowane na innowacje i budowanie kultury jakości.

Certyfikat „Uczelnia Liderów” jest ważną wskazówką dla maturzystów wybierających miejsce dalszego kształcenia. Jest to także źródło wiedzy o polskim rynku szkolnictwa wyższego, innowacyjnych działaniach najlepszych polskich uczelni i ich osiągnięciach.

Uczelnie Vistula – cenne certyfikaty i ciągły rozwój

Uczelnie Vistula, które kształcą studentów z ponad stu krajów, stale się rozwijają. Od lat wyróżniają się na edukacyjnej mapie Polski zajmując czołowe miejsca w rankingu Uczelni Wyższych Niepublicznych Perspektywy. Akademia Finansów i Biznesu Vistula, jako jedna z niewielu szkół wyższych w Polsce posiada pełen zakres akredytacji ACCA. To otwiera przed studentami szybką ścieżkę do międzynarodowej kariery w obszarze rachunkowości oraz finansów. Kierunek Zarządzanie zdobył z kolei prestiżowy certyfikat PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). To dowód głębokiego zaangażowania uczelni w ciągłe doskonalenie jakości programu nauczania w obszarze zarządzania projektami.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula także stawia na ciągły rozwój. Jako pierwsza w Polsce zdobyła akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). Jest to jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. Jest znakiem najwyższej jakości kształcenia i prestiżu.

Studia online w Vistuli

Vistula kształci liderów. Oferowane programy rozwijają zdolność samodzielnego myślenia i twórczego działania, a także umiejętności elastycznego reagowania na zmiany. Ta strategia sprawdza się zwłaszcza dziś – w czasach pandemii. Uczelnia w ciągu zaledwie trzech dni z sukcesem wdrożyła nauczanie online.

Vistula jest liderem w e-learningu. Posiada wiedzę, bogate doświadczenie i własne narzędzia. Szkoli wykładowców, tworzy własne materiały multimedialne, pracuje nad metodyką nauczania i stale konsultuje ją ze studentami. Już od sześciu lat prowadzi profesjonalnie przygotowane studia online na kierunkach Finanse i Rachunkowość, Ekonomia i Zarządzanie.

Od października oferta obejmie programy anglojęzyczne, a jeśli będzie taka potrzeba, również pozostałe kierunki studiów. Liczba studentów, którzy wybierają w Vistuli studia online stale rośnie.

Wyjątkowe wyróżnienie dla rektora AFiB Vistula

Podczas gali jubileuszowej X edycji konkursu „Uczelnia Liderów” rektor AFiB Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski, otrzymał Wyróżnienie Nadzwyczajne „Aurea Praxis”. To nagroda dla menedżerów nauki, którzy wykazują się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania w swoich uczelniach idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.