Eko Vistula

Statystyczny Polak generuje rocznie ponad 300 kg odpadów komunalnych – czyli takich, które przez setki, a nawet tysiące lat będą rozkładały się na wysypiskach. Tylko drobna ich część jest poddawana recyklingowi. Ma to zmienić nowa ustawa śmieciowa.  W związku z wejściem jej w życie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wprowadzają od 1 września ścisłe zasady segregacji odpadów na terenie całego kampusu. Będzie to niosło za sobą pewne niedogodności, ale warto podjąć ten wysiłek. To leży w naszym wspólnym interesie. Zadbamy o środowisko i naszą planetę.

Uwaga! Segregacja odpadów nie jest dobrowolna – to jest nasz obowiązek. Niewłaściwa segregacja lub jej brak skutkuje wyższą opłatą za wywóz śmieci.

Główne zasady segregacji śmieci w Uczelniach Vistula

• W pokojach i salach wykładowych nie będzie koszy na śmieci.
  • Odpady będziemy segregować na 5 podstawowych frakcji:
    • papier– czysty i suchy,
    • szkło;
    • metale i tworzywa sztuczne;
    • bio– bez odpadów pochodzenia zwierzęcego, tłuszczu czy kości;
    • odpady zmieszane.
  • Posegregowane śmieci należy wrzucać do właściwego z pięciu oznakowanych zbiorników umieszczonych w 2-3 zestawach na każdej kondygnacji.
  • Butelki i puszki należy zgnieść, a kartony złożyć przed wyrzuceniem ich do pojemnika.

W ramach Zielonej Uczelni rekomendujemy również:

• dać kartkom drugą szansę – prosimy drukować również na drugiej stronie – przy kserokopiarkach znajdują się kosze na papier;
  • używać w szkole papierowych lub szklanych kubków – woda na terenie kampusu jest dostępna w szklanych butelkach.

Dokumenty z wrażliwymi danymi przeznaczone do zniszczenia prosimy przekazywać do pokoju przy Archiwum.