Siatkarki Akademii Finansów i Biznesu Vistula awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Medalowe mecze rozegrają w maju w Opolu (dokładne daty nie są jeszcze podane). Vistulanki zawdzięczają awans świetnej grze w półfinałach w Łodzi, w których zajęły trzecie miejsce.

Podopieczne trener Jolanty Studziennej jak burza przeszły przez fazę grupową, nie dając szans Politechnice Łódzkiej i Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu. W kluczowym w kontekście awansu do finałów AMP ćwierćfinale, w prawdziwym dreszczowcu pokonały studentki Szkoły Głównej Handlowej. Rywalki Vistulanek miały już „w górze” dwie piłki meczowe, jednak ostatecznie to nasze reprezentantki wygrały w decydującej partii 16:14.

Pomimo potknięcia w półfinale i przegranej z warszawskim AWF-em, nasza ekipa pozostawiła po sobie dobre wrażenie. W meczu o trzecie miejsce po raz drugi pewnie ograła olsztyński UWM 2:0.

-Byłem na wszystkich meczach naszych reprezentantek podczas tego turnieju – opowiada prezes AZS Vistula Maciej Szewczyk – Bardzo się cieszę, że po roku przerwy powracamy do najlepszej „szesnastki” w Polsce.

​Trzymamy kciuki i czekamy na medal!

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: