Wernisaż Wystawy Prof. Rosława Szaybo - Uczelnia Vistula

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Ogrodzenie Ogrodu Saskiego” i autorskie spotkanie z prof. Rosławem Szaybo, wybitnym polskim grafikiem, fotografem i plakacistą. Prof. Szaybo jest również twórcą wielu okładek, płyt i książek.

Wernisaż i spotkanie odbędą się w sobotę 18 listopada w Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Samą wystawę, będzie można podziwiać w Galerii Saskiej do 9 grudnia. Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin. Wstęp wolny.

Prof. Rosław Szaybo pracuje zawodowo od 1957 roku. Należy do tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W latach 1967-1972 w Londynie był dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej Young and Rubicam oraz dyrektorem kreatywnym w CBS Records (Columbia Broadcasting System; 1972-1988). Pracował dla takich firm, jak Heinz, Yardley, Player’s, Rank Xerox. Zaprojektował m.in. słynną okładkę do płyty Krzysztofa Komedy pt. Astigmatic. Jest laureatem licznych nagród oraz jurorem konkursów polskich i zagranicznych. W 1992 otrzymał medal Polonia za wybitny wkład w prezentację Polski na Wystawie Uniwersalnej EXPO ’92 w Sewilli.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw