Wszystkich miłośników sztuki zachęcamy do udziału w wernisażu wystawy „Synergia baśni“, której autorką jest Zuzanna „Zejda” Lewandowska, artystka i wykładowczyni Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula.  Projekt powstał z zamiłowania do baśni archetypowej i jest subiektywną formą wizualizacji wybranych przez artystkę utworów baśniowych.

Prace powstały z inspiracji książką Clarissy Pinkoli Estés pod tytułem: “Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach”. Zostały również stworzone na użytek pracy doktorskiej, którą „Zejda“ obroniła w maju 2017 roku na UMCS-ie w Lublinie

Biogram:

Zuzanna „Zejda” Lewandowska ukończyła Wydział Malarstwa, Grafiki, Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie wykłada na Europejskim Wydziale Sztuk w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Artystka zaczynała jako projektant graficzny, tworząc projekty okładek książkowych dla takich wydawnictw jak: W.A.B, Czytelnik, Media Rodzina. Obecnie zajmuje się ilustracją autorską.

Zapraszamy 24 marca o godz. 17:00 w Galerii U do Domu Kultury Stokłosy na ul. Lachmana 5. Wystawę będzie można podziwiać do 24 kwietnia.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: