61774889 2325336074208747 1176793074571935744 N

To wielki powód do dumy dla nas wszystkich w Grupie Uczelni Vistula. Żeglarze z niepełnosprawnościami z Akademickiego Klubu Sportowego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego, która jest częścią GUV, sięgnęli po najwyższe laury podczas mistrzostw Europy EUROSAF w Gmunden w Austrii.

Piotr Cichocki (AZS OSW) zdobył złoty medal w klasie Hansa 303. Nasz żeglarz wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów i zdeklasował resztę stawki.

Za jego przykładem poszła Olga Górnaś-Grudzień (AZS OSW) i wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami. Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce.

Na starcie na jeziorze Traunsee stanęło w sumie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą, więc mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Trenerem zwycięskiej ekipy Polaków jest Grzegorz Prokopowicz. Gratulacje dla naszego wspaniałego teamu! Wkrótce spróbują podbić świat.