UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

Wojna w Ukrainie będzie tematem symulacji konferencji międzynarodowej w modelu ONZ. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 19 maja, w godzinach 10.00 – 16.00, w ramach wykładu do wyboru „Negocjacje międzynarodowe”. Osoby, które nie uczęszczają na wykład, również mogą wziąć aktywny udział w konferencji lub być obserwatorami.

Model ONZ polega na wcieleniu się przez studentów w rolę delegatów państw członkowskich ONZ oraz organizacji międzynarodowych i pozarządowych i reprezentowaniu ich stanowiska. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 19 maja, uczestnicy będą poszukiwać możliwości i sposobów zakończenia wojny w Ukrainie. Podczas prac będzie negocjowana i przyjmowana rezolucja.

Osoby, które chcą wziąć aktywny udział w wydarzeniu – zamierzają wygłosić przemówienie lub uczestniczyć w procesie negocjacji, proszone są o kontakt z organizatorem konferencji, dr. Zdzisławem Rapackim /z.rapacki@vistula.edu.pl/ do 16 maja w celu ustalenia podmiotów (państw, organizacji), które będą reprezentować.

Konferencja odbędzie się w języku polskim w trybie hybrydowym w Auli 4 oraz na platformie TEAMS.

Obecnie szacuje się, że każdego roku ok. miliona młodych ludzi bierze udział w różnego rodzaju konferencjach w modelu ONZ. Niektóre z nich są kameralnymi debatami, inne stanowią międzynarodowe konferencje organizowane dla kilku tysięcy osób.

Uczestnictwo w takiej konferencji daje możliwość poznania tajemnic negocjacji oraz poszukiwania porozumienia i kompromisu. Studenci pogłębiają swoją wiedzę na temat ONZ, mają możliwość sprawdzenia się podczas wystąpień publicznych oraz szkolenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów światowych. Umiejętności te odgrywają ważną rolę w budowaniu zdolności przywódczych.

Link do konferencji