DNI OTWARTE ONLINE 01-06.02

ZAREJESTRUJ SIĘ

Instytutu Turystyki SGTiH Vistula podjął kolejne działania na rzecz społecznej odpowiedzialności nauki. W ramach współpracy z władzami samorządowymi zrealizował szkolenie online dla przedsiębiorców. Planowane są kolejne takie spotkania. To dowód zaangażowania SGTiH Vistula w proces komercjalizacji nauki i praktycznego wykorzystania potencjału uczelni.

Szkolenie przeprowadzone przez Instytut Turystki wpisało się w cykl wydarzeń pod hasłem „Klub Bemowskiego Przedsiębiorcy”, który organizuje Urząd Dzielnicy Bemowo. Wzięło w nim udział 15-tu przedsiębiorców, a poprowadził je dr Leszek Pruszkowski, wybitny ekspert w obszarze planowania finansowego i analizy kosztów, praktyk i nauczyciel akademicki.

Przedmiotem szkolenia była ocena opłacalności inwestycji. Uczestnicy zapoznali się z ogólną charakterystyką inwestycji, narzędziami stosowanymi do ich realizacji oraz metodami oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych.

W części teoretycznej zaprezentowane zostały takie zagadnienia jak:

• cele, funkcje i zadania inwestycji,
  • typy i rodzaje inwestycji,
  • projekt jako narzędzie wdrażania realizacji inwestycji,
  • zarządzanie ryzykiem projektu.

W części praktycznej szkolenia jego uczestnicy ćwiczyli:

• obliczanie wartości pieniądza w czasie;
  • metody oceny opłacalności inwestycji.

Szkolenie zostało doskonale przyjęte. Na wniosek uczestników planowane są kolejne spotkania w formie warsztatów w tym zakresie tematycznym.