Brawo! Wybraliście nowy Samorząd.

Tworzą go studenci m.in. z Ukrainy, Polski, Białorusi, Gruzji i Indii, ze wszystkich kierunków studiów I i II stopnia. 13 listopada ta ważna dla nas wszystkich organizacja oficjalnie rozpoczęła pracę.

Na czele Samorządu Studenckiego Akademii Finansów i Biznesu Vistula stanęła Elene Kintsurashvili z trzeciego roku Stosunków Międzynarodowych. Jak sama mówi, przyjechała do Warszawy z Gruzji z silnym pragnieniem odkrywania świata i wprowadzania zmian. – Pochodzę z małego, ale wspaniałego kraju o bogatej kulturze i niebiańskiej kuchni – podkreśla Elene, która ma już doświadczenie w pracy w Samorządzie. W ubiegłym roku też była przewodniczącą organizacji. – To był trudny czas, który jednocześnie zapewnił mi wiele radości – mówi. – Wraz z moim zespołem z przyjemnością pracowałam nad wieloma wydarzeniami i projektami oraz reprezentowałam uczelnię na zewnątrz – wyjaśnia. – Mogę was zapewnić, że dzięki zebranym doświadczeniom jestem bezwarunkowo zmotywowana, aby w tym roku osiągnąć jeszcze więcej, aby Samorząd Studencki stał się faktycznym pomostem między studentami a pracownikami uczelni.

Przewodniczący nowego Samorządu Studenckiego Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula też ma doświadczenie w kierowaniu organizacją. Jegor Cserepnyov również pełnił tę funkcję w zeszłym roku. Przyjechał do Warszawy z Białorusi. Obecnie jest studentem 3 roku kierunku Turystyka i Rekreacja. – Uwielbiam być wśród ludzi, organizować imprezy i konferencje na całym świecie – mówi Jegor. – Mam duże doświadczenie w zarządzaniu i komunikacji – dodaje. Jegor podkreśla, że jego celem jest, aby uczynić uczelnię jeszcze lepszą.

W najbliższym czasie Samorząd Studencki Vistuli określi zasady pracy i zaprojektuje plan działania w bieżącym roku akademickim. Głównym jego zadaniem jest pomaganie studentom w rozwiązywaniu problemów, z którymi spotykają się w uczelni oraz wspieranie kadry w procesie lepszego zrozumienia potrzeb młodych ludzi. Samorząd dokłada wszelkich starań, abyś był dobrze słyszany i traktowany poważnie. Stara się o wdrożenie zmian, których oczekujesz.