Polska Komisja Akredytacyjna bardzo wysoko oceniła kierunek Stosunki Międzynarodowe Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Koncepcja kształcenia, program, kadra, wewnętrzny system jakości i infrastruktura uzyskały ocenę „w pełni” – drugą najwyższa w pięciostopniowej skali, a umiędzynarodowienie oraz wsparcie studentów w procesie kształcenia zdobyły notę najwyższą „wyróżniającą”.

Komisja pochwaliła m.in. wykorzystanie szansy, jaką daje praca w wielonarodowej i wielojęzykowej grupie studentów. Na jej uznanie zasłużyła liczba zagranicznych wykładowców w tym tzw. visiting proffessors, korzystanie z najlepszych międzynarodowych wzorców nauczania, liczne wymiany studenckie, Klub Dyplomacji, Studium Języków Obcych oraz nacisk na międzynarodową i międzykulturową edukację.

Komisja bardzo wysoko oceniła także program kształcenia – jako spójny, z ciekawymi specjalnościami, które pozwalają studentom rozwijać się w wybranym obszarze i zdecydowanie odpowiadający na potrzeby pracodawców i instytucji zajmujących się polityką zagraniczną. Dodatkowym atutem jest wyjątkowa na polskim rynku paralelność kształcenia w języku polskim i angielskim, co daje studentom możliwość zmiany języka w czasie studiów. PKA pochwaliła też sposób egzaminowania oraz dyplomowania.

Wsparcie studentów w procesie dydaktycznym oceniono jako wzorowe i podkreślono indywidualne podejście do każdego studenta. Pochwalono system kontroli poprawy jakości. Szczególnie wyróżniono nowatorski program mentoringu. Na minus zaliczono jedynie kolejki do niektórych działów obsługujących studentów.

Uznano, że wykorzystanie przez Stosunki Międzynarodowe nauk ekonomicznych i z zakresu zarządzania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom otoczenia i rynku pracy. PKA pochwaliła też jakość kadry naukowej, jej aktywność na polu międzynarodowym, podnoszenie kwalifikacji, współpracę z zagranicznymi uczelniami oraz wartościowe publikacje książkowe i artykuły. Na dodatkową uwagę zasłużył fakt, że studenci są angażowani do badań naukowych już na pierwszym roku studiów.

Bardzo wysoko oceniono aktywne podejście do współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Program nie tylko powstaje, ale jest też realizowany pod okiem praktyków. Za ogromny atut uczelni uznano wykorzystanie sieci zawodowych kontaktów. Pochwały zebrała też infrastruktura uczelni, w tym biblioteka.

Kontrola PKA została przeprowadzona 25-26 maja 2017 r.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: