W polskich uczelniach studiuje ponad 80 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu Interstudent chce już po raz dziesiąty wyłonić i nagrodzić najlepszych z nich, czyli tych, którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie.

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, z uczelni publicznych i niepublicznych. Warunkiem jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna lub sportowa oraz dobre wyniki w nauce.

Kandydatów mogą zgłaszać wykładowcy, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

To doskonała okazja dla studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, które są najbardziej umiędzynarodowionymi szkołami w Polsce. Studiują u nas młodzi ludzie ze 100 krajów.

Konkurs Interstudent jest organizowany w ramach programu „Study in Poland” pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”.

Kandydatów można zgłaszać do 7 stycznia.

Więcej na stronie: www.studyinpoland.pl/interstudent