6 października 2015 r. w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego. Po podsumowaniu minionego, obfitującego w sukcesy roku oraz wręczeniu wyróżnień dla studentów i absolwentów, wspólnie z prof. Andrew Moravcsikiem z Uniwersytetu Princeton szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, „jak zrozumieć świat”?

JM Rektor, dr Marek Kulczycki podsumował miniony, obfitujący w sukcesy rok 2014/2015. Podkreślił ważne dla Uczelni wydarzenia (konferencje naukowo – branżowe, projekty stażowe, targi pracy), które dały naszym studentom i absolwentom możliwość nie tylko zdobycia wiedzy, spotkania i dyskusji ze specjalistami z wybranych dziedzin, ale również bezpośredniego kontaktu z największymi polskimi i międzynarodowymi pracodawcami. Grupa Uczelni Vistula pnie się w górę w rankingach uczelni wyższych (cieszy nas m. in. sukces Szkoły Głównej turystyki i Rekreacji, która uplasowała się na najwyższym miejscu wśród uczelni niepublicznych oraz utrzymanie wysokiej pozycji Akademii Finansów i Biznesu Vistula – jako najbardziej umiędzynarodowionej uczelni w Polsce). W 2015 roku znaleźliśmy się również w gronie najbardziej prestiżowych ośrodków naukowych w Polsce – Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych otrzymał kategorię A, potwierdzającą realizację badań naukowych na wysokim, międzynarodowym poziomie. Cieszą nas również sukcesy naszych studentów, m. in. Marii Morozovej, której JM Rektor gratulował zakwalifikowania się do prestiżowego programu mentorskiego oraz Anatoliija Bohorieva, który zdobył tytuł Młodego Kreatywnego Branży Eventowej 2014.

Podczas Inauguracji studenci Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji złożyli uroczyste ślubowanie, a przedstawiciel Samorządu Studenckiego witając ich w murach naszej uczelni zachęcał do podejmowania inicjatyw i aktywnego uczestnictwa w życiu akademickim.

Przedstawiciele Władz Grupy Uczelni Vistula wręczyli dyplomy osobom, które uzyskały stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych, specjalistyczne certyfikaty z zakresu rachunkowości przyznane przez Katedrę Finansów i Rachunkowości Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a także listy gratulacyjne absolwentom, które ukończyły program Master of Business Administration (w ramach współpracy z Oxford Brooks University). Wyróżnienia otrzymali również absolwenci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen na studiach lub mogli pochwalić się w trakcie minionego roku aktywnością artystyczną czy sportową.

Odznaczenia za zasługi dla turystyki przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki otrzymał dr Krzysztof Celuch, Prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji oraz Wojciech Liszka, Przewodniczący Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji.

Wykład inauguracyjny „Porządek i chaos w XXI wieku: jak zrozumieć świat?” wygłosił prof. Andrew Moravcsik, dyrektor programu Unii Europejskiej na Uniwersytecie Princeton, jedna z najważniejszych postaci na świecie w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Uroczystość zakończył energetyczny i pełen pasji występ zespołu bębniarskiego.

Gaudeamus Igitur!

Godziny pracy Działu Rekrutacji