Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Studia Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny zostały przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Tematyka studiów obejmuje wszystkie aspekty działalności brokerskiej od podstaw zarządzania ryzykiem po organizacyjne i prawne zagadnienia funkcjonowania firmy brokerskiej. Studenci zdobędą wiedzę m.in. w zakresie prawa rynku ubezpieczeniowego w Polsce i Unii Europejskiej, ochrony danych osobowych i administrowania nimi, zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach, prowadzenia działalności gospodarczej, inwestycji na rynkach finansowych, likwidacji szkód, ubezpieczenia flot samochodowych czy korporacyjnych ubezpieczeń majątkowych, a nawet marketingu.

– W pracy brokera świetnie sprawdzą się osoby, które cenią sobie mobilność i kontakt z klientem. Na rynku przybywa osób, które szukają najlepszego ubezpieczenia, ale nie mają wystarczającej wiedzy i czasu, aby przeanalizować oferty. Wolą to zlecić specjalistom. Ubezpieczają się także firmy, od małych po duże przedsiębiorstwa – zauważa dr hab. Roman Fulneczek, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula.

Studia Dyplomowany Broker Ubezpieczeniowy i Broker Reasekuracyjny przeznaczone są dla pracowników firm brokerskich nie będących licencjonowanymi brokerami oraz kandydatów do pracy w tym szybko rozwijającym się sektorze usług finansowych. Z kolei osobom posiadającym uprawnienia brokerskie i wykonującym ten zawód pozwolą na poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy.
– To zajęcie pełne wyzwań, ale dające ogromną satysfakcję, również finansową – dodaje prof. Fulneczek.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: