Znamy już zwycięzcę konkursu „Zaprojektuj Strefę Art”. Wygrał projekt Akrama Zeiniego, studenta II roku architektury w AFiBV. Strefa Art w jego wykonaniu to funkcjonalność i nowoczesny minimalizm, łączący biel, czerń z czerwonymi akcentami.

Akram Zeini pochodzi z Syrii. Tam studiował ekonomię. W Polsce wybrał architekturę. Taka pasja, ale i prawdziwy talent. Uwielbia nowoczesną architekturę. Za swojego guru uważa Le Corusiera. Niezwykle inspiruje go Zaha Hadid, której projekty ceni za estetykę i funkcjonalność.

Te cechy są również dostrzegalne w wizualizacji Strefy Art.

– Swój projekt dostosowałem do realiów. Zazwyczaj drukujemy nasze prace na białej piance. Dlatego też zdecydowałem, że ściany będą czarne. Dzięki temu prace będą bardziej widoczne. Czerwone kolumny mają za zadanie ożywić przestrzeń i korespondują z kolorami pojawiającymi się na ścianach uczelni. W galeriach sztuki zazwyczaj prace są oświetlone, takie rozwiązanie przewiduje również i mój projekt. Znalazłem także miejsce dla prezentacji multimedialnych i prac przestrzennych – architektonicznych. Dla osób chcących dłużej przyjrzeć się np. zdjęciom czy obrazom będą proste ławki, o nowoczesnym kształcie. Wygodne, ale i małe, żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca – wyjaśnia Akram Zeini.

Akram bardzo sobie ceni studia na architekturze w AFiBV. – To wymagający kierunek. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić czas na wykonanie projektów, ale to się opłaca. Dużo pracujemy z wykładowcami, którzy udzielają nam fachowych porad, poprawiają, podsuwają różne możliwe rozwiązania. Dzięki temu nasze projekty są coraz lepsze – mówi Akram. – W grupie panuje przyjacielska atmosfera. Pomagamy sobie nawzajem – dodaje.

Strefa Art na I piętrze Akademii Finansów i Biznesu Vistula to galeria, artystyczne serce uczelni. Studenci prezentują tu swoje prace artystyczne z różnych dziedzin, od fotografii, przez malarstwo, po architekturę. Strefa jest przystosowana do prezentacji multimedialnych.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: