Strona główna / News / 100 książek Profesora Pastusiaka, uroczyste spotkanie ze znakomitym autorem

100 książek Profesora Pastusiaka, uroczyste spotkanie ze znakomitym autorem

man, presentation of the book
Początek: śr., 11 gru 2019, 12:30

Profesor Longin Pastusiak, wybitny wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula, amerykanista, politolog, historyk, humanista i polityk, właśnie opublikował setną książkę „Świat i Polska”! W środowisku naukowym, a nawet wydawniczym, to niezwykłe, unikatowe osiągnięcie w skali świata.

Z okazji ukazania się pracy zapraszamy czytelników, przyjaciół Profesora i uczelni oraz studentów na specjalne, uroczyste spotkanie z autorem, które odbędzie się 11 grudnia 2019 ,o godz. 12.30, w auli 2A.

Autor opowie o narodzinach pomysłów niektórych tytułów, ich tematyce, okolicznościach towarzyszących ich powstawaniu, ponad 55-letniej współpracy z wydawcami, liczbie tytułów tłumaczonych na inne języki, reakcji czytelników w Polsce i za granicą oraz nagradzanych białych krukach.

Spotkanie będzie okazją do obejrzenia wielu oryginalnych publikacji, rozmowy z Profesorem oraz uzyskania dedykacji, również w jego setnej książce.

W dorobku Profesora są takie bestsellery, jak: „Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki”; „400 lat stosunków polsko-amerykańskich”; „Polacy w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych”; „Romanse prezydentów USA”; „Panie Białego Domu”; „Donald Trump. Pierwszy taki prezydent Stanów Zjednoczonych”.

Prof. dr hab. Longin Pastusiak był w latach 1993-2004 pracownikiem naukowym Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W latach 1991–2001 poseł na Sejm I, II i III kadencji, w latach 2001–2005 senator i marszałek Senatu V kadencji. W obszarze naukowym, autor ponad 760 publikacji naukowych. Jest również autorem ponad 6 tys. artykułów publicystycznych. Wykładał na uniwersytetach krajowych i zagranicznych, głównie w USA oraz w Kanadzie i w Europie. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Order Krzyża Ziemi Maryjnej I klasy (Estonia, 2002), Honorary Companion of Honour Narodowego Orderu Zasługi (Malta, 2002), Komandor Krzyża Wielkiego Orderu „Za Zasługi dla Litwy” (Litwa, 2006), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (Warszawa, sierpień 2015). Obecnie profesor w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Profesorem

11 grudnia 2019 r., o godz. 12:30, aula A2