UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

W piątek, 28 stycznia rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli.
Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pokażą 12 krótkometrażowych filmów dokumentalnych, które zostały zrealizowane w ramach Warsztatu Telewizyjnego/ TV Workshop prowadzonego przez red. Marcina Antosiewicza.
Filmy opowiadają o zdrowiu mentalnym młodych ludzi, którzy bardzo ucierpieli w pandemii, o wpływie mediów społecznościowych na zachowania młodzieży i o losie młodych aktywistek, które zapłaciły ogromną cenę za walkę o wolność i praworządność w Libanie i na Białorusi. Wolność jest również motywem przewodnim dokumentów o prawach osób homoseksualnych, artystów i osób religijnych. W programie znalazł się też film o pasji do kaset magnetofonowych.

Program Festiwalu

17:00 – 17:05 – Powitanie.

17:05 – 17:10 – Przedstawienie liderów grup produkcyjnych.

17:10 – 17:25 – Oficjalne otwarcie festiwalu:

• dr hab. Wawrzyniec Konarski, rektor AFiB Vistula;
  • dr inż. Elżbieta Kopciuszewska, dziekan Wydziału Sztuki, Techniki i Komunikacji;
  • dr Juliusz Michał Maliszewski, Dyrektor Programu Kształcenia Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

17:25 – 19:00 – Pokaz 12 filmów festiwalowych. Przed każdym filmem łączenie z grupą produkcyjną.

19:00 – 19:15 – Ewentualne podsumowanie 12 wyświetlonych filmów:

• dr hab. Wawrzyniec Konarski, rektor AFiB Vistula;

19:15 – 19:30 – Rozmowa z liderami grup producenckich.

19:30 – 19:32 – Zakończenie festiwalu.

Festiwal będzie transmitowany na YouTube i Facebooku:

Serdecznie zapraszamy!
28 stycznia, godz. 17.00-19.30.