Instytut Badań Ekonomicznych AFiB Vistula zaprasza na wykład otwarty dr Ewy Radomskiej nt. „AGENCJE RATINGOWE – ZASADY DZIAŁANIA, ZNACZENIE, ŹRÓDŁA KRYTYKI”, który odbędzie się dn. 18 lutego 2016 r. (czwartek) o godz. 16.30 w sali 21 (Sala Senatu).

Najbardziej wpływowe na świecie trzy amerykańskie agencje ratingowe: Standard&Poor`s (S&P), Fitch i Moody`s znajdują się w ostatnich latach w centrum uwagi. W następstwie fali obniżek ratingów, wielu europejskich polityków i ekonomistów mówi o „przekleństwie kultury ratingów kredytowych”. Przydatność, jakość, wartość ocen, a także samo działanie agencji ratingowych budzi kontrowersje. Jak działają agencje ratingowe? Jaką rolę pełnią oceny ratingowe i jakie jest ich znaczenie? Jakie są przyczyny silnej pozycji rynkowej w/w agencji ratingowych? Jakie są najczęściej przywoływane źródła ich krytyki i czy są one uzasadnione? Jakie są możliwości „przełamania” oligopolu wiodących agencji ratingowych? Próba odpowiedzi na te pytania będzie przedmiotem wykładu.

dr Ewa Radomska

Wykładowca na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Doktor nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne), ukończyła także Amerykanistykę, studia interdyscyplinarne w Centrum Studiów Amerykańskich i Europeistykę, studia podyplomowe w Katedrze Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Była konsultantem ekonomicznym w amerykańskiej firmie Hospitality Marketing Concept. Prowadziła szkolenia, m.in. dla menedżerów z Global Shared Service Center – Electrolux Poland. Doradzała inwestorom hiszpańskim w zakresie ekonomicznych, prawnych i marketingowych aspektów ekspansji i prowadzenia działalności na rynku polskim i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestniczyła w projekcie badawczym ALFIT – Thames Valley University w Wielkiej Brytanii we współpracy z Universitade Alberta z Portugalii i Technological Education Institute of Larissa z Grecji. Wykładała na uniwersytetach zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, Portugalii, Niemczech, Bułgarii. Pełniła funkcję Dyrektora ds. Programów Studiów Pierwszego Stopnia POU. Była członkiem Kolegium Rektorskiego (Executive Management Commettee) POU. Uczestniczy w konferencjach/ seminariach naukowych krajowych i międzynarodowych, współpracuje ze środowiskiem biznesowym w Polsce i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (Polish Economic Society).

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: