Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na otwarte seminarium naukowe  dr Krzysztofa R. Nowakowskiego na temat: "Cztery modernizacje i globalizacja Chin", które odbędzie się 19 kwietnia 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Senatu (21).

Podczas seminarium zostanie przedstawiony proces globalizacji Chin w kontekście dwóch teorii; zależności i modernizacji. Pierwsza z nich zakłada wykorzystywanie krajów peryferyjnych przez kraje bardziej rozwinięte ekonomicznie i technologicznie. Druga koncepcja przedstawia pozytywny obraz relacji międzynarodowych, prowadzących do modernizacji kraju, dyfuzji kulturowej i awansu technologicznego. Wykorzystanie w badaniach wymienionych paradygmatów jest uzasadnione w odniesieniu do różnych okresów historii Chin. Celem referatu jest charakterystyka doświadczeń gospodarczych i politycznych w stosunkach międzynarodowych, będących przyczyną sformułowania koncepcji tzw.; "Czterech Modernizacji". Ich realizacja pozwoliła Chinom osiągnąć szybki wzrost gospodarczy. Było to możliwe dzięki zastosowaniu metod pragmatycznego zarządzania gospodarką, decentralizacji i akceptacji procesu globalizacji.

Dr Krzysztof R. Nowakowski  ukończył studia w zakresie socjologii w 1995 roku na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.  W 1996 roku uzyskał stypendium od International Research & Exchanges Board, amerykańskiej organizacji zajmującej się wspieraniem przemian demokratycznych w krajach środkowo – europejskich. Staż oraz nowe doświadczenia dydaktyczne zdobyte podczas pobytów w Cornell University (School of Industrial and Labor Relations – USA) oraz Katholieke Universiteit Leuven (Belgia – 1997) i Rutgers University (Human Resource Department, USA – 1999), przyczyniły się do przygotowania dysertacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i obrony pracy doktorskiej w 2002 roku (Uniwersytet Warszawski). Dr Krzysztof Nowakowski jest autorem 3 publikacji książkowych, współautorem 8 publikacji zbiorowych i 15 artykułów w wielu czasopismach. Uczestniczył w badaniach realizowanych w współpracy z organizacjami zagranicznymi i krajowymi np. European Foundation for the Improvement of Living and Working Conditions. Obecnie współpracuje z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Jego zainteresowania naukowe dotyczą takich zagadnień jak; globalna ekonomia polityczna, stosunki międzynarodowe, marketing narodów, geoekonomia krajów Dalekiego Wschodu.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: