Układ geopolityczny i ekonomiczny Chiny – USA zdominował świat w 2019 roku. Obecnie widzimy, jak bardzo te mocarstwa ścierają się ze sobą, wzajemnie zwalczają, a jednocześnie są zmuszone do współpracy i porozumienia.

Czy wojna handlowa USA – Chiny jest już zażegnana, czy jest w fazie stagnacji? A może niebawem rozgorzeje z większym impetem? Instytut Badań Azjatyckich Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na seminarium, które będzie poświęcone tym właśnie zagadnieniom. Wydarzenie odbędzie się 26 lutego 2020 r. o godz. 11:30, w sali 213. Wykład wygłosi dr Janusz Kaczurba, który specjalizuje się w międzynarodowych stosunkach gospodarczych. Dyskusję zaś poprowadzi Magdalena Rybicka, wicedyrektor Instytutu Badań Azjatyckich.

Dr Janusz Kaczurba jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH), studiów podyplomowych w University of Chicago oraz University of California, Berkeley. Był dyrektorem Instytutu Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego oraz wiceministrem handlu zagranicznego. Pracował też w dyplomacji na placówkach w USA i Szwajcarii. Przez 11 lat był Stałym Przedstawicielem Polski w systemie handlowym GATT/WTO w randze radcy, ministra pełnomocnego i ambasadora. Dr Janusz Kaczurba od 8-u lat jest wykładowcą Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

26 lutego 2020 r, o godz. 11:30, sala 213

Seminarium odbędzie się w języku polskim.