Klub Ambasadora AFiB Vistula zaprasza na dwudniowe warsztaty „Wielostronne negocjacje dyplomatyczne”. Warsztat odbędzie się 19-20 kwietnia br.
Prowadzony będzie w języku angielskim.
Zapraszamy wszystkich, chcących poznać tajniki negocjacji i dowiedzieć się, jak pokonać impas podczas obrad?

W dwudniowych warsztatach „Wielostronne negocjacje dyplomatyczne” mogą wziąć udział – bezpłatnie – studenci oraz wykładowcy wszystkich warszawskich szkół wyższych. Warsztat odbędzie się 19-20 kwietnia br. ​Prowadzony będzie w języku angielskim.

Rejestracja za pośrednictwem formularza on-line do 17 kwietnia 2016 roku.

Jakie są formy i metody negocjacji? Co składa się na tryb obrad konferencji wielostronnej? Jak zapobiegać kryzysowi w relacjach międzynarodowych? Organizowane przez Klub Ambasadora przy AFiB Vistula warsztaty pozwolą uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu dyplomacji oraz przekonać się, jak wygląda przebieg konferencji międzynarodowej, w której udział biorą przedstawiciele państw zrzeszonych w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W pierwszym dniu warsztatów „” uczestnicy wezmą udział w serii wykładów na temat procesów i technik negocjacyjnych. Drugi dzień w całości poświęcony będzie symulacji konferencji międzynarodowej zorganizowanej pod egidą ONZ. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak poprawnie przygotować i wygłosić wystąpienie oraz zredagować dokumenty konferencyjne. Będą mogli również wziąć czynny udział w prowadzeniu obrad grup roboczych, a także zabrać głos w trakcie obrad.

– „Dyplomacja nie należy do łatwych profesji, ale daje mnóstwo możliwości rozwoju. Studenci, którzy wezmą udział w organizowanych przez Klub Ambasadora warsztatach zdobędą potrzebną każdemu dyplomacie wiedzę oraz umiejętności niezbędne podczas negocjacji czy spotkań dyplomatycznych. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy studenci zainteresowani tematyką dyplomacji z każdej warszawskiej uczelni wyższej, a także ich wykładowcy” – zaprasza do udziału w warsztatach prof. Zdzisław Rapacki AFiB Vistula.

Klub Ambasadora zrzesza byłych ambasadorów RP i odbywa cykliczne spotkania na tematy międzynarodowe z udziałem studentów i wykładowców  AFiB Vistula. W ramach tych spotkań wystąpili dotychczas jako wykładowcy m.in. Marszałek Sejmu M. Borowski, Marszałek Senatu prof. L. Pastusiak, Premier W. Cimoszewicz, Ministrowie SZ A. Olechowski, D. Rosati i prof.A.D.Rotfeld, Min. Finansów   St.Kluza, Prezes PAN prof. M. Kleiber, Prezes PTE prof. B. Mączyńska, Poseł A. Szejnfeld ,jak również Prezes „Lewiatana” H. Bochniarz i ambasadorowie państw obcych akredytowani w Warszawie. Klub organizuje we współpracy z władzami  AFiB konferencje i warsztaty naukowe a jego członkowie aktywnie uczestniczą w działalności dydaktycznej uczelni.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw