Zagadnieniom kształtowania kapitału społecznego w organizacjach oraz instrumentom budowy zaufania poświęcona będzie Konferencja Naukowa „Kapitał społeczny i zaufanie wbiznesie”, której organizatorem jest Instytut Zarządzania Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Z badań przeprowadzonych przez zespół pod kierownictwem prof. Jana Fazlagića w 2015 roku wynika, że całkowity, utracony w 2015 roku PKB polskiej gospodarki wynikający z braku zaufania miał wartość 281 miliardów zł. Kontynuacja wzrostu gospodarczego w Polsce – jak uważa wielu ekspertów życia gospodarczego – wymaga więc uruchomienia w gospodarce dodatkowych „silników” wzrostu gospodarczego. Jednym z takich „silników” jest podwyższenie poziomu kapitału społecznego i zaufania w polskim biznesie.

Na Konferencji będą prezentowane również dwie najnowsze książki dotyczące Kapitału społecznego i Zaufania których autorami są: dr hab. Elżbieta Jędrych, dr Justyna Berniak – Woźny: „Kształtowanie kapitału społecznego w organizacji”. PWN. Warszawa 2017., dr hab. Dariusz J. Błaszczuk, prof. Jan Fazlagić, dr Robert Skikiewicz: „Zaufanie i kapitał społeczny w biznesie”. Wyd. AFiB Vistula. Warszawa 2017.
 Zapraszamy pracowników naukowych, przedstawicieli biznesu, studentów i doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych 30 maja w godz. 9:45-14:30, do auli 2A.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw