Problemowi marnowania jedzenia, a także kwestii negatywnego wpływu produkcji żywności na środowisko naturalne poświęcona jest konferencja CSR “Make a Change: Stop Food Waste”. Organizatorami są studenci międzynarodowego programu Intertour realizowanego w Szkole Głównej Turystyki i rekreacji z Grupy Uczelni Vistula. Ich ideą jest obalenie wizerunku nudnej konferencji i stworzenie dynamicznego, i aktywnego wydarzenia, które pobudzi uczestników do myślenia o problemie Food Waste za pomocą warsztatów, pracy w grupach, networkingu i zachęci ich do świadomej, i odpowiedzialnej konsumpcji.

Program:
10:30 Conference opening
10:45 Strategies to Reduce and Manage Food Waste in Central Europe
Federacja Polskich Banków Żywności
11:05 Workshops: Are you a waster? Map The Waste
Virginie Little, Little Greenfinity Find.Green
12:35 Coffee Break
12:55 Perfectly Imperfect
Tesco
13.15 Plant diet – one of the ways to #StopFoodWaste
Greenpeace Poland
13:35 Revolution starts in the kitchen
Alter Eko Foundation/Offgrodniczka Joanna Gałązka
13:55 Live cooking show + Lunch Break International Cuisine
Kuba Korczak
14:55 The 3R in Novotel Warsaw Centrum
Jakub Emanuel Malec
15:10 Green Events, or how to fight food waste – and not only – when organising an event.
Virginie Little, Little Greenfinity/Polskie Stowarzyszenie Zero Waste
15:25 Speed Date with Food Waste
Foodsharing Warsaw The idea is simple
Biotrem The Organic Future of Disposables
Electrolux New tool for food sharing – Taste&Share app

Konferencja jest przykładem Zielonego Eventu na zasadzie współpracy z Little Greenfinity, Strategic Sustainability Consulting. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Wymagana jest REJESTRACJA ONLINE.

Zapraszamy 16 stycznia w godz. 10:30 – 16:30, Warsztat Warszawski, pl. Konstytucji 4 w Warszawie.

Więcej informacji:

Contact to Career Office