Nawruz

21 marca jest szczególnym dniem dla mieszkańców krajów Centralnej i Wschodniej Azji. Gdy dzień zrównuje się z nocą, obchodzą oni święto Nowruz.

Samo słowo pochodzi z perskiego i oznacza Nowy Dzień. Święto symbolizuje nowe życie, płodność, przyjaźń i miłość.

Nowruz obchodzone jest od ponad pięciu tysięcy lat. Ludzie Wschodu poświęcają ten dzień rodzinie i przyjaciołom, okazują sobie wzajemny szacunek, życzą wszystkim pokoju, zdrowia i harmonii.  Przebierają się też i bawią.

Zabawa z okazji święta Nowruz odbyła się także w naszej uczelni. Zgromadziła studentów zarówno z Bliskiego Wschodu, jak i z Europy. Wzięli w niej również udział goście z ambasady Kazachstanu, Uzbekistanu oraz Kirgistanu. Były narodowe tańce i potrawy.