Shutterstock 552445588

Dziekan i Rada Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr Huberta Gąsińskiego nt. ”Ryzyko stopy procentowej związanej z bilansem banków komercyjnych na przykładzie Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej w latach 2012-2018”.

Przedmiotem rozprawy mgr Huberta Gąsińskiego jest zarządzanie ryzykiem stopy procentowej w bankach komercyjnych i wpływ tego procesu na bilanse i wyniki finansowe tych instytucji. Autor wskazał źródła ryzyka stopy procentowej w bankach oraz etapy zarządzania tym ryzykiem, w tym zwłaszcza metody jego pomiaru i instrumenty wykorzystywane do sterowania nim.

Promotorem rozprawy mgr Huberta Gąsińskiego jest prof. dr hab. Juliusz Kotyński, a recenzji podjęli się: prof. dr hab. Witold Małecki z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz prof. dr hab. Jan Krzysztof Solarz ze Społecznej Akademii Nauk.

Obrona odbędzie się 11 marca 2019 r. o godz. 14:00 w gmachu uczelni przy ul. Stokłosy 3, w auli 4.

Rozprawa doktorska jest udostępniona do wglądu w Bibliotece Akademii Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

Streszczenie i recenzje rozprawy zamieszczone są na stronie internetowej uczelni: