Shutterstock 658001617

Dziekan i Rada Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr Wioletty Wieszczyckiej nt. „Znaczenie przepływu technologii i ochrony własności intelektualnej w rozwoju gospodarczym Republiki Korei”.

Praca mgr Wioletty Wieszczyckiej zawiera analizę procesu przekształceń opóźnionej surowcowo-rolnej gospodarki Korei Południowej w innowacyjną gospodarkę opartą na wiedzy. Autorka udokumentowała fundamentalny wpływ na te zmiany znaczących inwestycji w kapitał ludzki, rozwoju własnego zaplecza badawczo-rozwojowego i otwarcia na zewnętrzny transfer wiedzy.

Promotorem rozprawy mgr Wioletty Wieszczyckiej jest prof. AFiB Vistula, dr hab. Ryszard Michalski, a recenzji podjęli się: prof. dr hab. Joanna Kotowicz-Jawor z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. Lech Kurowski z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Obrona odbędzie się 25 marca 2019 r. o godz. 14:00 w gmachu uczelni przy ul. Stokłosy 3, w auli 7.

Rozprawa doktorska jest udostępniona do wglądu w Bibliotece Akademii Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

Streszczenie i recenzje rozprawy zamieszczone są na stronie internetowej uczelni: