Elektroniczny monitoring podróży, informatyczna identyfikacja pasażera, smartfon jako przepustka na pokład samolotu, ryzyko ataków cybernetycznych – jak tym zadaniom może sprostać rynek lotniczy? Na to pytanie odpowiedzi poszukają eksperci konferencji Obsługa pasażerów lotniczych w erze nowych technologii. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca 2015 r. w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Zmiany w technologiach informatycznych obejmują coraz większe obszary działania i odbywają się w coraz szybszym temp­ie i na większą skalę. Wpływają nie tylko na systemy rezerwacyjne, sposób i formę kontaktów między konsumentami a usługodaw­cami, ale powodują także zmiany organizacyjne i zmiany zachowań wszystkich zaangażowanych w obsługę podróżniczą. Utrzy­manie bezpieczeństwa wymusza konieczność wprowadzenia nowych procedur oraz działania ze strony regulatorów rynku, administracji, instytucji ochrony konsumentów.

– Pasażer XXI wieku może nawet nie do końca uświadamia sobie, jak bardzo nowe technologie wpływają na zmiany w zakresie organizacji podróży lotniczej i bezpieczeństwa samych podróżnych. On widzi tylko produkty końcowe: wybór lotu, rezerwację, płatność, lot, lądowanie. Jednak, aby te wszystkie etapy przebiegały poprawnie i bezpiecznie, wymagana jest niekiedy zmiana regulacji prawnych, w tym również praw konsumenckich. To może łączyć się z większą uciążliwością dla podróżnych, ale chodzi też o to, by uciążliwości te minimalizować – podkreśla dr Tomasz Dziedzic, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji z Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji.

Podczas konferencji omówione zostaną: kierunki nowych technologii i konkretnych rozwiązań komunikacji między podmiotami rynkowymi i wewnątrz nich, nowe możliwości podróży lotniczych, bezpieczeństwo transakcji finansowych związanych z podróżą i właściwej ochrony danych osobowych, wymagania w zakresie przygotowania kadry do zmierzenia się z wyzwaniami związanymi z nowymi technologiami, metody ograniczenia wykluczenia informatycznego.

Konferencja Obsługa pasażerów lotniczych w erze nowych technologii odbędzie się w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Organizatorzy konferencji:

Wydział Turystyki i Rekreacji
SGTiR

Instytut Turystyki
SGTiR
Wydział Prawa i Administracji
Uczelni Łazarskiego
Katedra Transportu
SGH w Warszawie

Uczestnicy konferencji
W konferencji weźmie udział ponad 200 osób z całej Polski. Będą to przedstawiciele: