Jak zostać liderem? Gdzie zaczyna się przywództwo? To pytania, które zadaje sobie wielu młodych ambitnych ludzi. Jakub Kochowicz – wójt Lisewa przekona was, że przywództwo zaczyna się na poziomie lokalnym. Instytut Nauk Politycznych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza 23 października na seminarium z jego właśnie udziałem. Poprowadzi je dr Bartłomiej Nowak.

Jakub KochowiczJakub Kochowicz jest najmłodszym w historii wójtem województwa kujawsko-pomorskiego. Zaczynał od działalności w organizacjach pozarządowych. Jest absolwentem Szkoły Liderów i bliskim współpracownikiem prof. Zbigniewa Pełczyńskiego z Uniwersytetu Oxfordzkiego. W wieku 27-u lat wystartował w wyborach samorządowych, ale przegrał. Udało się 4 lata później. Jako wójt stara się inwestować w kapitał społeczny, budować społeczeństwo obywatelskie, wspierać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Mówi, że najważniejszy jest głos mieszkańców.

Wspólnie z Jakubem Kochowiczem zastanowimy się, co jest najważniejsze w przywództwie. Wójt Lisewa doradzi wam, jak kształtować karierę.

Spotkanie to będzie pierwszym z całej serii seminariów skierowanych do studentów pod hasłem “Moja kariera”.

Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów

23 października 2019 r., godz. 16:50-17:50, Aula 6