Instytut Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula  zaprasza na seminarium naukowe n.t. "RADA BEZPIECZEŃSTWA ONZ  W ŁADZIE MIĘDZYNARODOWYM XXI w." Wykład wygłosi i dyskusję poprowadzi politolog, dr nauk ekonomicznych Bartłomiej Nowak. Seminarium odbędzie się we wtorek, 22 marca br. o godz. 10:00, w sali 21 AFiB Vistula.

Rada Bezpieczeństwa ONZ w ładzie międzynarodowym XXI w.

W systemie ONZ Rada Bezpieczeństwa jest organem szczególnym. Została utworzona jako ekskluzywny klub państw odpowiadających za sprawy wojny i pokoju na świecie. W ramach tego klubu stworzono nawet różne kategorie członkostwa (stałe i niestałe), co odzwierciedlało układ sił na świecie po 1945 r. Dzisiaj jednak Rada stała się ciałem niereprezentatywnym dla współczesnej polityki międzynarodowej, a wszelkie okazje na jej zreformowanie utknęły w martwym punkcie.

Dr Bartłomiej E. Nowak

Politolog doktor nauk ekonomicznych
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył również podyplomowe studia z zarządzania reformami ekonomicznymi i politycznymi na Uniwersytecie Harvarda, John F. Kennedy School of Government.
Wiele lat zajmował się problematyką Unii Europejskiej pracując w Parlamencie Europejskim (2004-2009), doradzając polskim delegatom w Konwencie ds. Przyszłości Europy (2002-2003), a także zasiadając w rządowej Narodowej Radzie Integracji Europejskiej (2002-2004). W okresie przed referendum na temat polskiego członkostwa w UE był członkiem Rady Programowej oraz jednym z założycieli Inicjatywy „TAK w Referendum”.
W latach 2010-2013 był dyrektorem wykonawczym jednego z czołowych polskich niezależnych think-tanków, Centrum Stosunków Międzynarodowych. W tym czasie rozpoczął również swoją przygodę akademicką będąc wykładowcą Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Zainteresowania naukowe związane z organizacjami międzynarodowymi, problematyką globalizacji, a także  kształtem międzynarodowego ładu politycznego i gospodarczego
  Jako jedyny do tej pory Polak został wybrany jako stypendysta Transatlantic Academy w Waszyngtonie, gdzie w latach 2013-14 był członkiem grupy badawczej zajmującej się przyszłością ładu światowego.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: