Od listopada 2014 r. do stycznia 2015 r. będą trwały rozgrywki w piłce siatkowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Część meczów odbędzie się w hali sportowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Naszą uczelnię będzie reprezentowała bardzo silna ekipa złożona z zawodniczek klubów pierwszoligowych: Sparty Warszawa (partner uczelni – to właśnie Sparta koordynuje działalność drużyny AFiB Vistula) i Nike Węgrów, a także warszawskich ekip drugoligowych.

Reprezentacja naszej uczelni rozpocznie zmagania na poziomie drugiej ligi, w której będzie głównym faworytem do zwycięstwa. W przypadku prognozowanego zwycięstwa w rozgrywkach, dziewczyny z Vistuli zagrają w barażach, których stawką będzie awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Silny skład i ambicje zawodniczek i ich sztabu szkoleniowego sprawiają, iż również na etapie ogólnopolskim Vistula będzie rywalem, z którym każdy rywal musi się liczyć.

Akademickie Mistrzostwa Polski to najważniejszy akademicki turniej siatkarski w kraju. Uczestniczki reprezentujące czołowe drużyny to równocześnie zawodowe siatkarki – tak, jak ma to miejsce w przypadku naszej ekipy. W barwach Vistuli zagrają m.in. zawodniczki pierwszoligowe: Angelika Bulbak i Dominika Witowska (obie: Nike Węgrów), Izabela Cieśnik, Aleksandra Gancarz, Maja Pelczarska, Barbara Adamska czy Olena Bondar (wszystkie: Sparta Warszawa).

Prowadzona przez składających się na sztab szkoleniowy trenera Tomasza Kołodziejskiego i kierownika Macieja Szewczyka drużyna już trenuje. Zawodniczki są pełne optymizmu przed pierwszymi starciami ligowym.

Plan rozgrywek

2.12. 2014 r. (wtorek) – g. 21:00 – Vistula – APS – ul. Stokłosy 3