Napotykają takie same problemy jak większość kobiet, ale udało im się przebić szklany sufit. Dr hab. Jolanta Żyśko jest rektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Siti Nugraha Mauludiah – ambasadorem Indonezji w Polsce, a Chitra Devi Ramiah, ambasadorem Malezji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie z tymi wyjątkowymi kobietami sukcesu. Wydarzenie pod hasłem: Rola kobiet w życiu społecznym w różnych kulturach. Rodzina, praca, edukacja odbędzie się 10 marca o godz. 12:00, w Auli 2A.

Rola kobiet w życiu społecznym jest nie do przecenienia. Nadal jednak muszą walczyć o równość płci, sprawiedliwość ekonomiczną, szacunek i bezpieczeństwo.

Pełny i równy udział kobiet we wszystkich aspektach życia społecznego jest podstawowym prawem człowieka. Jest z tym jednak poważny problem – z powodu patriarchalnych norm i tradycji. I tak, reprezentacja kobiet we władzach ustawodawczych i wykonawczych jest na całym świecie wciąż niedostateczna. Spośród szefów 500 największych globalnych firm – panie stanowią tylko 7 procent. Na 900 laureatów nagrody Nobla są tylko 53 kobiety.

Raport „Women in Work Index 2019” potwierdza postęp w kierunku większego równouprawnienia kobiet w życiu zawodowym. Nadal jednak zarabiają mniej niż mężczyźni.

Równość płci jest więc hasłem wciąż bardzo aktualnym.

Serdecznie zapraszamy na fascynującą dyskusję
10 marca 2020 r. o godz. 12:00, Aula 2A
Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Time Agenda
12:00 noon Registration
12:20 p.m. Opening performance
12:30 p.m. Welcome Remarks, by Rector of Vistula School of Hospitality (Jolanta Żyśko, PhD, DSc)