Rozgrzewka funkcjonalna – wstęp do zdrowego stylu życia

Rozgrzewka funkcjonalna, inaczej przygotowanie ruchowe, to zintegrowany system ćwiczeń, który przywraca funkcjonalną mobilność ciała i stabilność poszczególnych jego części. Jak tłumaczą specjaliści, których zawodem i pasją jest coaching stylu życia – rozgrzewa też człowieka, aktywując jego układ naczyniowo-oddechowy. Jest ważnym elementem zdrowego stylu życia.

Rozgrzewka umożliwia efektywność i bezpieczeństwo podczas treningu, ale może być też treningiem samym w sobie. W obu przypadkach niesie same korzyści, bo przecież ruch to zdrowie, lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, energia do życia.

Rozgrzewka powinna być jednak spersonalizowana, bo każdy człowiek jest inny – tłumaczy coach, mgr Iwona Woronowicz. Tylko profesjonalni trenerzy są w stanie ocenić, co jest korzystne dla danej osoby, a co może jej zaszkodzić. Potrafią też holistycznie podejść do człowieka, zmotywować do ruchu i zdrowego odżywiania, ustawić właściwe ćwiczenia, zaproponować odpowiednią dietę i, co ważne, przekonać, że w życiu potrzebna jest równowaga – life balance.

Takich profesjonalnych coachów, którzy są dziś na rynku bardzo pożądani, kształci Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) na kierunku Coaching stylu życia. Są to 2-letnie studia magisterskie przeznaczone dla absolwentów studiów I stopnia: psychologii, dietetyki, rekreacji i wychowania fizycznego. Głównym celem kierunku jest edukacja w trzech obszarach:

• prawidłowa dieta;
  • aktywność fizyczna;
  • równowaga emocjonalna.

Absolwenci studiów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe obszary, aby być lepszym trenerem personalnym, lepszym rehabilitantem czy dietetykiem.

Wykształcenie na poziomie magisterskim, które daje teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w obszarze coachingu stylu życia jest niezwykle ważne – podkreśla mgr Iwona Woronowicz (TI Fitness), która 16 maja wygłosi wykład w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, „Rozgrzewka funkcjonalna”. W swojej pracy trenera przygotowania motorycznego prowadzi sportowców i pracuje z amatorami pragnącymi bezpiecznie przygotować się do startów w imprezach masowych takich jak biegi uliczne czy triathlon. Prowadzi również terapię z osobami po kontuzjach, które chcą wrócić do czynnego uprawiania sportu. Motywuje innych, sama dając przykład – uczestniczyła w konkursie kulturystyki sylwetkowej w kategorii bikini fitness Fit Look 2014, każdą wolną chwilę spędza na szkoleniach, kursach i warsztatach stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Mgr Woronowicz opowie podczas swojego wykładu nie tylko o rozgrzewce
funkcjonalnej, ale również o tajemnicach swojego zawodu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

16 maja, 2019 r., o godz.12:30, Aula 1A