Kapela Warszawska

26 sierpnia rusza w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula Warszawska Szkoła Letnia, która jest elementem projektu U3elnia. Warszawsko-Bieliński Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Przez 6 dni będziemy gościć 60-cioro seniorów z gminy Bieliny w województwie świętokrzyskim.

Wykład inauguracyjny wygłosi rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, dr hab. Jolanta Żyśko. W programie jest także wystąpienie wójta gminy Bieliny, Sławomira Kopacza oraz spotkanie integracyjne z warszawskimi seniorami. Uroczystość uświetni koncert Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka, na który zapraszamy wszystkich chętnychpoczątek o godz. 16.00.

W planie Warszawskiej Szkoły Letniej są wykłady o znaczeniu aktywności w życiu codziennym, dietetyce, sportach tradycyjnych oraz o dyplomacji na wesoło. Będzie też wycieczka do Żelazowej Woli, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałacu w Wilanowie. Naszych gości zabierzemy również do Teatru Capitol na spektakl „Skok w bok”.

To druga szkoła letnia w ramach U3elni.  Od 11 do 15 lipca setka warszawskich seniorów gościła w Bielinach. W programie były zajęcia kulturowo-historyczne, warsztaty w osadzie średniowiecznej, wycieczki do Świętego Krzyża oraz w Góry Świętokrzyskie, wykłady z dietetyki, obrzędów Ziemi Bielińskiej oraz zajęcia ruchowe z jogi, zumby, Nordic Walking i fitnesu.

Projekt „U3elnia. Warszawsko-Bieliński Uniwersytet Trzeciego Wieku” obejmuje 160 seniorów, w tym 100 kobiet, w wieku powyżej 60 lat. Biorą oni udział w kursach, szkoleniach i szkołach letnich, dzięki którym rozwijają kompetencje pozwalające na:

• aktywizację społeczną i zawodową;
  • poszerzanie wiedzy ogólnej i specjalistycznej;
  • rozwój zainteresowań;
  • pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej;
  • zapobieganie społecznemu wykluczeniu.

Projekt został doceniony i dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy 26 sierpnia 2019 r.

• Inauguracja o godz. 14.00 w Auli 2A
  • Koncert Kapeli Warszawskiej o godz. 16.00 – wstęp wolny dla wszystkich chętnych