Wiedza jest naszym największym sojusznikiem, ale o ludzkich działaniach decydują także emocje. Dotyczy to nie tylko naszych codziennych wyborów, ale również spraw społecznych sfery polityki i stosunków międzynarodowych. Wielu ludzi łatwo uwieść, zmanipulować i przestraszyć, zwłaszcza dziś w dobie fake newsów.

Czy wiedza może pomóc zapanować nad emocjami? Oczywiście. Szczegóły – w cyklu wykładów profesorów Akademii Finansów i Biznesu Vistula, które odbędą się w dniach 21-24 września, w ramach 24. Festiwalu Nauki.

• 21.09.2020 – godz. 17:30 – Etnoregionalizm jako mobilizacja europejskich narodów zależnych. Perspektywa porównawcza, wykład dr. hab. Wawrzyńca Konarskiego;
  • 22.09.2020 – godz. 17:30 – Merkel kontra Putin, wykład dr. Juliusza Maliszewskiego;
  • 23.09.2020 – godz. 17:30 – Prawda czy fałsz? Fake newsy atakują, wykład dr. Piotra Kościńskiego;
  • 24.09.2020 – godz. 17:30 – Czy Trump to wyjątek? O emocjach w stosunkach międzynarodowych, wykład dr. Przemysława Damskiego.

Misją Festiwalu jest upowszechnianie nauki. Daje on każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy. Akademia Finansów i Biznesu Vistula chętnie włącza się do tego fantastycznego projektu.

Czekamy na wszystkich głodnych wiedzy zarówno w uczelni oraz na naszym Facebooku.

Osoby, które będą obecne w uczelni są proszone o noszenie maseczek i dezynfekcję rąk.

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia.