Czujemy puls świata i reagujemy na wyzwania. Akademia Finansów i Biznesu Vistula, to uczelnia, w której mają miejsce ważne, interesujące i ekscytujące wydarzenia.

To dla nas wielka satysfakcja, że jako partner Fundacji Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS) możemy gościć uczestników międzynarodowego seminarium na temat zaspokajania rosnących potrzeb w zakresie edukacji, szkoleń i badań w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego. Jesteśmy również partnerem międzynarodowego projektu „Rozwój bezpieczeństwa chemicznego w Jordanii i Regionie Bliskiego Wschodu” oraz w Międzynarodowej Sieci Badań i Rozwoju CHEMSS EDU R&D NETWORK. i Inauguracja obu ważnych inicjatyw nastąpiła w Vistuli w dniach od 18 do 21 września.

Bezpieczeństwo chemiczne i ekologiczne należą do najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Celem jest ochrona ludzi, społeczeństwa, środowiska i żywności przed umyślnym lub nieumyślnym uwolnieniem toksycznych związków chemicznych. Szybka ekspansja przemysłu chemicznego i stosowanie chemikaliów w krajach rozwijających się, choć nie tylko tam, nie koresponduje z odpowiednim wzrostem wiedzy i praktyk w zakresie bezpieczeństwa chemicznego. Rośnie więc znaczenie kształcenia specjalistów w tym zakresie.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula odgrywa wiodącą rolę w promowaniu bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego. Jego zagwarantowanie wymaga powstania skutecznego systemu szkoleń i stworzenia kadry ekspertów, którzy będą o nie dbali. Chcemy stać się liderem w tym zakresie.

Kanclerz Grupy Uczelni Vistula dr Zdzisław Rapacki przez 6 lat przewodniczył polskiej delegacji w obradach I Komitetu (ds. rozbrojenia) Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Przewodniczył też Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie, gdzie tematy bezpieczeństwa chemicznego były elementem procesów rozbrojeniowych.

Bezpieczeństwo chemiczne i ekologiczne to wyzwania globalne, ale także problem każdego z nas z osobna. Razem możemy je poprawiać – to jest nasza ambicja. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula wiemy, jak ważne są w tej materii edukacja, budowanie relacji z przemysłem i kreowanie rynku profesjonalistów.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw