Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Non-objective” – prezentującą blisko 50 wielkoformatowych prac fotograficznych, będących dialogiem współczesnego pokolenia z założeniami abstrakcjonistów. Autorami prac są studenci II roku Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Opiekunem grupy twórczej i kuratorem wystawy jest  jest wykładowca i uznany fotografik dr Paweł Opaliński.

Prezentowana w Galerii na parterze kampusu wystawa, jest efektem pracy kolejnego pokolenia twórców badających „nie-obiektywne” właściwości fotografii. Ich ambitne założenia twórcze odrzucały możliwość komputerowych manipulacji, a niezbędną w fotografii cyfrowej ingerencję oprogramowania graficznego ograniczały jedynie do podstawowych zabiegów: ustalenia kontrastu, wyostrzenia i formatowania zdjęcia. Zatem wystawa prezentuje fotografię „czystą” – w której wszelkie efekty artystyczne powstają w momencie fotografowania. W tego rodzaju działaniach twórczych siła i moc powstającego dzieła zależą jedynie od wyobraźni i wrażliwości autora, oraz od jego umiejętności opanowania narzędzia twórczego, jakim jest aparat fotograficzny.  Jak wielu twórców, tak wiele światów magicznych powstaje – do ich oglądania – razem z autorami wystawy zapraszamy serdecznie.

Prace można oglądać do 31 sierpnia.

Zapraszamy!

Godziny pracy Działu Rekrutacji