DNI OTWARTE ONLINE – 50% RABAT NA STUDIA

Więcej

Nawet, jeśli Łukaszence uda się stłumić protesty, to po sierpniu 2020 r. Białorusini będą już innym narodem. Upadek dyktatury Łukaszenki może potrwać, ale jej agonia właśnie się zaczęła. Polecamy komentarz dr. Piotra Kościńskiego dla portalu polskatimes.pl:

https://polskatimes.pl/dr-piotr-koscinski-upadek-dyktatury-lukaszenki-moze-potrwac-ale-jej-agonia-wlasnie-sie-zaczela/ar/c1-15125277

Dlaczego tak nam trudno zrozumieć przyczyny protestów w USA? Polecamy komentarz dra Przemysława Piotra Damskiego na portalu twoje-miasto.pl.

https://twoje-miasto.pl/art-spoleczne/dlaczego-polacy-nie-rozumieja-problemow-i136278

Czy w tym roku wyjedziemy na zagraniczne wakacje? Polecamy komentarz dra Kazimierza Walucha, dyrektora Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

https://www.money.pl/gospodarka/moje-wielkie-greckie-wakacje-czy-beda-mozliwe-w-tym-roku-6519657391552129a.html

Kolejne etapy odmrażania branży turystycznej dają jej szanse na przetrwanie. Polecamy komentarz dra Piotra Kociszewskiego w Pulsie Biznesu.

https://www.pb.pl/ekspert-polska-branza-turystyczna-ma-szanse-przetrwac-992693

Umarł król niech żyje król – polecamy komentarz dra Michała Maliszewskiego, dyrektora kierunku Dziennikarstwo, na temat rewolucji w stacjach radiowych.

https://publicrelations.pl/umarl-krol-niech-zyje-krol-komentarz-dra-michala-maliszewskiego/

Polska Agencja Prasowa pisze o naszym sukcesie – zdobyciu prestiżowej akredytacji PMI GAC dla kierunku Zarządzanie.

https://www.pap.pl/centrum-prasowe/648294%2Cakademia-finansow-i-biznesu-vistula-zdobyla-prestizowa-akredytacje-gac.html

Rafał Trzaskowski zmienia układ sił w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Polecamy wywiad Karoliny Lewickiej z prof. Wawrzyńcem Konarskim w TOK FM.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/90554,W-jakim-kierunku-zmierza-Polska

Jak Polska poradzi sobie z kryzysem gospodarczym po pandemii Covid-19? Polecamy felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej.

https://www.rp.pl/Felietony/305069880-Witold-M-Orlowski-Czy-znow-zdarzy-sie-cud.html

Bezpieczeństwo ważniejsze niż cena. Jakie to będą wakacje? Polecamy komentarz naszego wykładowcy dra Piotr Kociszewskiego na portalu radia RMF.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-hotele-i-pensjonaty-od-jutra-otwarte-ekspert-bezpieczenstwo-,nId,4474639

„Perspektywy” doceniły nasze obrony online. Egzaminy dyplomowe w tym trybie zdało już ponad 100 studentów Uczelni Vistula.

http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=4734:obrona-w-sieci-w-czasach-pandemii-studenci-zdobywaja-dyplom-online&catid=22&Itemid=119

100% zajęć online i rewolucja wprowadzona w zaledwie 3 dni – portal Uczelnie.pl pisze o naszej zdalnej edukacji.
https://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/artykul,100-zajec-online-i-rekordowa-frekwencja-studenci-vistuli-ucza-sie-zdalnie,18246.html

Branża spotkań i cała turystyka są w dramatycznej sytuacji, a tarcza antykryzysowa to za mało, bym im pomóc. Co w takim razie może je uratować? Polecamy komentarz dr. Krzysztofa Celucha.
http://www.meetingplanner.pl/artykuly/publikacje/art,414,krzysztof-celuch-branza-spotkan-nad-przepascia.html

Niemcy przeznaczają 30% PKB na pomoc zagrożonej pandemią gospodarce. Działania Angeli Merkel oceniał w Polskim Radiu pro. Sebastian Płóciennik.
https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2479963,Prof-Sebastian-Plociennik-obecny-czas-to-powrot-Angeli-Merkel-do-gry

Jak uratować firmy przed głębokim kryzysem? Gospodarka potrzebuje radykalnych działań rządu. Polecamy felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej.

https://www.rp.pl/Felietony/303189847-Witold-M-Orlowski-Czas-uruchomic-caly-arsenal.html

Nauka w sieci – w czasach pandemii, z konieczności, wszyscy przestawili się na edukację online. Na ile wejdzie nam to w nawyk?

Marta Kozak-Gołębiowska, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni Vistula opowiadała telewizji internetowej wPolsce.pl i portalowi egospodarka.pl o nowoczesnych rozwiązaniach dla edukacji.

https://wgospodarce.pl/informacje/76720-nauka-zdalna-rozwinie-skrzydla-w-tych-czasach-video

Dramatyczna sytuacja branży turystycznej. Dr Piotr Kociszewski podpowiada, co może pomóc biurom podróży.

https://polskatimes.pl/sytuacja-branzy-turystycznej-z-dnia-na-dzien-stala-sie-dramatyczna-wiemy-ze-turystyka-juz-cierpi/ar/c3-14860943

Dr Piotr Kociszewski wyjaśnia na portalu Radia Zet, jakie prawa mają podróżni, którzy z powodu koronawirusa nie skorzystali z zaplanowanego wyjazdu.

https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Koronawirus-odwolany-lot-i-wycieczka-z-biurem-podrozy.-Czy-przysluguje-zwrot-pieniedzy

Epidemie zmieniały bieg historii. Czy tak może być i tym razem? O tym w felietonie prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej.
https://www.rp.pl/Felietony/302129876-Witold-M-Orlowski-Wirus-szuka-ofiary.html

Czy Chińczycy są w stanie opanować epidemię koronawirusa? Magdalena Rybicka rozmawiała na ten temat z Mateuszem Walczakiem z TVN24 BiS.
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jak-chronic-sie-przed-koronawirusem-rozmowa-z-magdalena-rybicka,1002520.html

Dlaczego kobieta w roli rektora to w Polsce rzadkości i czy to się powinno zmienić? W wywiadzie na łamach portalu edoor wyjaśnia prof. Jolanta Żyśko, rektor SGTiH Vistula.
http://www.edoor.edu.pl/pani-rektor-czy-rektorka-prof-jolanta-zysko-wyjasnia-dlaczego-w-polsce-tak-niewiele-kobiet-kieruje-uczelniami-wyzszymi

Uczelnie Vistula wspierają Australię. PAP informuje o naszej zbiórce pieniędzy i przekazaniu WWF Australia części czesnego nowych studentów.
https://www.pap.pl/centrum-prasowe/570257%2Cuczelnie-vistula-dla-australii-100-zl-z-czesnego-kazdego-nowego-studenta

Trudną sytuację Polski w konflikcie między USA i Iranem komentował w Polsat News prof. Jerzy Maria Nowak.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-03/atak-usa-w-bagdadzie-i-zaplata-za-lepsza-opieke-grodzkiego-polityka-na-ostro-o-2000/

W co gra z Polską Władimir Putin? Absurdalne oskarżenia Rosji wobec Polski komentował w Polskim Radiu dr Piotr Kościński, wykładowca Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2428790,Politolog-trzeba-dzialac-rozwaznie-i-odpierac-ataki-Wladimira-Putina

Kto może poważnie zagrozić prezydentowi Andrzejowi Dudzie w reelekcji? O tym z rektorem prof. Wawrzyńcem Konarskim rozmawiał Marcin Antosiewicz.

https://www.newsweek.pl/polska/co-musi-zrobic-opozycja-aby-wygrac-wybory-prezydenckie/yjekd2v

Pogłoski o śmierci mózgowej NATO przesadzone czy uzasadnione? Na ten temat Maciej Zakrocki z TOK FM rozmawiał z prof. Jerzym Nowakiem, byłym ambasadorem przy NATO i naszym wykładowcą.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/83920,Pogloski-o-smierci-mozgowej-NATO-przesadzone-czy-uzasadnione

Samochody Tesli Elona Muska będą montowane przez uczące się roboty. Co to oznacza dla gospodarki – wyjaśnia w Rzeczpospolitej prof. Witold Orłowski.

https://www.rp.pl/Opinie/312049871-Witold-M-Orlowski-Elon-Musk-ostrzega.html

Zawodowi sportowcy coraz częściej przechodzą na dietę bezmięsną, żeby poprawić swoje wyniki. Dr Natalia Grzebisz była gościem podcastu Małgorzaty Grzegorczyk z Pulsu Biznesu na temat wegetarianizmu i weganizmu.

https://www.pb.pl/smierc-miesa-976021

A gdyby tak pracować tylko 4 dni w tygodniu? W Japonii ten eksperyment się sprawdził. Prof. Witold Orłowski analizuje w swoim felietonie dla Rzeczpospolitej, czy w Polsce to się także może opłacić.

https://www.rp.pl/Felietony/311069867-Wolny-piatek-na-wybory.html

Rosja rozpycha się na Bliskim Wschodzie – komentowała w Polskim Radiu prof. Agnieszka Legucka z Akademii Finansów i Biznesu Vistula i PISM. Nasza wykładowczyni była gościem Piotra Pogorzelskiego w audycji „7 dni: Wschód”.

https://www.polskieradio.pl/5/1223/Artykul/2390583,Rosja-coraz-mocniejsza-na-Bliskim-Wschodzie-Prof-A-Legucka-Rosjanie-wykorzystuja-kazda-okolicznosc

Czy serial pt. „Brexit” zmierza do końca? O tym w programie „Studio Biznes” Łukasza Kijka opowiadał nasz wykładowca dr Bartłomiej Nowak.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25336942,brexit-ten-serial-trwa-juz-1216-dni-i-szybko-sie-nie-skonczy.html

Cuda nad urną – o historycznych przypadkach fałszowania wyników wyborczych mówi dr Piotr Kościński, politolog i wykładowca Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, autor książki „Jak sfałszować wybory?”.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/81853,Cuda-nad-urna-historycznie-o-falszerstwach-wyborczych

 

Czy 17% niezdecydowanych wyborców przeważy w wyborach do parlamentu? Na czym polega fenomen Jarosława Kaczyńskiego? Dziś namiastka, a w poniedziałek pełny wywiad z naszym rektorem prof. Wawrzyńcem Konarskim w Tygodniku Przegląd.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/wybory-2019-skruszyc-mur/

 

To przełomowy wyrok dla frankowiczów. Czy banki powinny zapłacić za decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości? O tym w debacie Polskiego Radia z udziałem prof. Witolda Orłowskiego.

https://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/2377210,Czy-banki-powinny-odpowiadac-za-kredyty-frankowe

 

Fabryka świata i potęga polityczna – takie Chiny świętują 70 lat komunizmu. O pierwszej gospodarce świata z okazji jej święta pisze w Rzeczpospolitej prof. Witold Orłowski.

https://www.rp.pl/Opinie/310029889-Swieto-w-Pekinie.html

 

Szansa na przełom ws. Brexitu? O nowych propozycjach premiera Wielkiej Brytanii ws. umowy brexitowej opowiadał w Polskim Radiu rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2376382,Ekspert-Grupa-Wyszehradzka-dogaduje-sie-dobrze-w-podstawowych-sprawach

 

Dlaczego Stany Zjednoczone tak dużo kupują w Chinach? Skąd bierze się amerykański deficyt w handlu z Państwem Środka? Kto jest temu winien? Na te pytania odpowiada prof. Witold Orłowski, wybitny wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula w wywiadzie dla chińskiej państwowej stacji telewizyjnej CCTV. Zapraszamy do obejrzenia:

http://tv.cctv.com/2019/05/18/VIDEsXQbARhZ894fg1UsQdkK190518.shtml?spm=C45404.PKiwdSr9Flaj.S79298.239

 

Jak smakuje Polska? Co Polska może dać światu pod względem kulinarnym? Jak czasy PRL wpłynęły na naszą kuchnię? Jak przywrócić świadomość tradycji kulinarnej?

Na te pytania odpowiada dr Piotr Dominik ze Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Czacie Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania audycji: https://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/2286439,Polskie-smaki-kryja-sie-w-kuchni-regionalnej

 

Money.pl o podyplomówce na Vistuli. Zachęcamy do lektury!

https://msp.money.pl/wiadomosci/autor-instrukcji-obslugi-nauczyciel-albo-tlumacz-latwo-moze-sie-przekwalifikowac-6356874938795649a.html

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w „Pulsie Biznesu” komentuje wzrost udziału firm z polskim kapitałem w naszym eksporcie.

https://www.pb.pl/sprzedajemy-juz-nie-tylko-surowce-939545

 

Prof. Longin Pastusiak, dyr. Instytutu Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula w „Wydarzeniach” Telewizji Polsat komentował nominację dla nowej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20180906-wydarzenia-1850_6721711/

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w radiu TOK FM stwierdził, że PiS od władzy może odsunąć tylko trzecia siła.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Kto-po-PiS-No-i-kiedy-Odpowiada-prof-Wawrzyniec-Konarski/66672

 

Dr hab. Agnieszka Legucka w programie „Więcej Świata” w Polskim Radiu komentowała sprawę budowy rurociągu Nord Stream 2.

https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2187176,Budowa-Nord-Stream-2-nie-do-zatrzymania-To-brudny-interes

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w felietonie w dzienniku „Rzeczpospolita” pisze o zmarnowanym cyklu gospodarczym przez polski rząd.

https://www.rp.pl/Felietony/309059885-Zmarnowany-cykl.html

 

Prof. Wawrzyniec Konarski dla Interii komentował szanse Roberta Biedronia na odniesienie sukcesu w polskiej polityce.

https://fakty.interia.pl/polska/news-idzie-nowe-biedron-uwierzyl-w-swoja-szczesliwa-gwiazde,nId,2626960

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w „Wydarzeniach” oceniał szanse Roberta Biedronia i powołanego przez niego ruchu społecznego.

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20180904-wydarzenia-1850_6721546/

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w Polsat News komentował rozpoczęcie kampanii do wyborów samorządowych.

http://www.polsatnews.pl/program/wydarzenia-2200/

 

Prof. Zbigniew Zimny w dzienniku „Rzeczpospolita” ocenia wpływ sporu polskiego rządu z Trybunałem Sprawiedliwości UE na przypływ inwestycji zagranicznych do Polski.

https://www.rp.pl/Inwestycje/308279917-Inwestorzy-nie-przejmuja-sie-politykami.html

 

Prof. Jerzy Maria Nowak w „Faktach po Faktach” w TVN24 komentował politykę migracyjną UE.

https://faktypofaktach.tvn24.pl/fakty-po-faktach-balcerowicz-o-gwalcicielach-konstytucji,863603.html

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w Polskim Radiu 24 oceniał kampanię wyborczą na urząd prezydenta Warszawy.

https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/2181916,Zacieta-rywalizacja-wyborcza-w-Warszawie-Kluczowa-rola-Marka-Jakubiaka

 

Dr Bartłomiej Nowak w programie „Połączenie” w radiu TOK FM komentował sytuację Grecji po zakończeniu europejskiego programu pomocowego.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Grecja-zakonczyla-program-pomocowy/66039

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiBV w programie „Money. To się liczy” ocenił projekt budżetu Polski na 2019 rok.

https://video.wp.pl/i,budzet-2019-z-najnizszym-deficytem-jest-pieknie-dopoki-gospodarka-nie-spowolni,mid,2024749,cid,2303868,klip.html

 

Marcin Antosiewicz w programie „Puls Świata” w Radiowej Dwójce komentował relacje Władimira Putina z Europą zachodnią i obecność rosyjskiego prezydenta na weselu szefowej austriackiego MSZ.

https://www.polskieradio.pl/8/3660/Artykul/2180240,Polityczne-tance-Wladimira-Putina-w-Europie

 

Dr hab. Agnieszka Legucka w Radiowej Jedynce w programie „Więcej Świata” komentowała relacje rosyjsko-europejskie.

https://www.polskieradio.pl/115/1696/Artykul/2179446,Agnieszka-Legucka-Rosjanie-moga-skorzystac-na-ostrej-retoryce-Donalda-Trumpa-wobec-UE

 

Dr Bartłomiej Nowak w „Magazynie Radia TOK FM” wspomina zmarłego sekretarza generalnego ONZ, Kofiego Annana.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Uwaznie-sluchal-i-budzil-sympatie-na-calym-swiecie-Reformatora-ONZ-Kofiego-Annana-wspominal-dr-Bartlomiej-Nowak/65970

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w audycji „EKG” w radiu TOK FM oceniał komu opłaca się kredyt hipoteczny o stałej stopie procentowej.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Komu-oplaca-sie-kredyty-hipoteczne-o-stalej-stopie-procentowej/65998

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w „Faktach TVN” komentował spadek wartości tureckiego lira

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/klopoty-gospodarcze-turcji-to-narodowa-bitwa,860462.html

 

Prof. Jerzy Maria Nowak w wywiadzie dla Tygodnika Przegląd ocenia bezpieczeństwo Polski i politykę polskiego rządu w UE i NATO

https://www.tygodnikprzeglad.pl/unie-rozwalamy-a-nato-coraz-slabsza-pozycje/

 

Marcin Antosiewicz w programie „Pierwsze Śniadanie w TOKu” w radiu „TOK FM” komentował odejście piłkarza Mesuta Özila z narodowej reprezentacji Niemiec

http://audycje.tokfm.pl/gosc/Marcin-Antosiewicz/8868

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w felietonie w „Rzeczpospolitej” pisze o wypowiedzi Donalda Trumpa, który Unię Europejską postawił w jednym szeregu „wrogów” USA obok Rosji i Chin.

http://www.rp.pl/Opinie/307189896-Friend-or-Foe.html

 

Dr Ewa Kakiet-Springer w radiowej Trójce komentowała spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach.

https://www.polskieradio.pl/9/308/Artykul/2169048,Problemy-Donalda-Trumpa

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w wywiadzie dla „Super Expressu” ocenia pomysł referendum konstytucyjnego, jakie chce przeprowadzić prezydent.

https://www.se.pl/

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w Polsat News o polityce zagranicznej Donalda Trumpa i jej reperkusjach dla Polski.

http://www.polsatnews.pl/

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w „Rzeczpospolitej” pisze o kosztach gospodarczych jakie dla Wielkiej Brytanii wynikają z opuszczenia UE

http://www.rp.pl/Opinie/307119891-Burza-na-Kanale.html

 

Dr hab. Agnieszka Legucka w „Gazecie Pomorskiej” ocenia wyniki szczytu NATO, przede wszystkim w kontekście współpracy z Rosją.

http://www.pomorska.pl/polska-i-swiat/a/po-szczycie-nato-w-brukseli-wspolzaleznosc-energetyczna-z-federacja-rosyjska-jest-niebezpieczna,13335209/

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Fakty o Świecie” w TVN24 BiS ocenił wyniki szczytu NATO.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/jerzy-maria-nowak-i-boguslaw-pacek-w-faktach-o-swiecie-tvn24-bis,853039.html

 

Kamil Smogorzewski z Zakładu Badań nad Konfliktami AFiB Vistula w ObserwatorFinansowy.pl pisze o nadwyżce w budżecie Białorusi i analizuje sytuację gospodarczą tego kraju.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/nadwyzka-w-budzecie-bialorusi-zaskoczyla-rzad/

 

Prof. Longin Pastusiak, dyr. Instytutu Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula w tygodniku „Przegląd” pisze o poziomie ubóstwa w USA.

https://fakty.interia.pl/swiat/news-tygodnik-przeglad-usa-coraz-wiecej-bogaczy-coraz-wiecej-bied,nId,2608581

 

Polska The Times o E-Vistula dla E-Studentów

http://www.polskatimes.pl/artykuly-sponsorowane/a/rewolucja-na-uczelni-czyli-evistula-dla-estudentow-uczelnia-vistula-szuka-pracy-swoim-studentom,13315446/

 

Naszemiasto.pl: Rewolucja na uczelni, czyli E-Vistula dla E-Studentów.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/rewolucja-na-uczelni-czyli-e-vistula-dla-e-studentow,4714981,art,t,id,tm.html

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w programie „EKG” w radiu TOK FM tłumaczył z czego wynika obecny kurs złotego.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Zloty-raz-slabszy-Zloty-raz-mocniejszy-Z-czego-to-wynika-Tlumaczy-prof-Witold-Orlowski/64542

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Nowy Dzień” w Polsat News komentował szczyt NATO.

http://www.polsatnews.pl/program/nowy-dzien/

 

Prof. Paweł Bożyk w tygodniku „Przegląd” pisze o tym, czy chiński juan zastąpi dolara.

https://fakty.interia.pl/swiat/news-tygodnik-przeglad-czy-chinski-juan-zastapi-dolara,nId,2606442

 

Dr Bartłomiej Nowak w programie „Połączenie” w radiu TOK FM oceniał politykę zagraniczną polskiego rządu.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Debata-o-przyszlosci-UE-Co-powiedzial-premier-Morawiecki/64280

 

Marcin Antosiewicz w programie „Tydzień – Świat” w Polskim Radiu 24 komentował polityczne znaczenie mundialu dla Władymira Putina oraz kryzys polityczny w Niemczech.

https://www.polskieradio.pl/130/6804/Artykul/2164936,Tydzien-Swiat-Mroczna-strona-rosyjskiego-mundialu

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w dzienniku „Rzeczpospolita” pisze o wieku emerytalnym.

http://www.rp.pl/Opinie/307049923-Wyobcowane-elity.html

 

Prof. Jolanta Żyśko, rektor SGTiR w natemta.pl tłumaczy zalety nowego kierunku „Coaching Stylu Życiu”  http://natemat.pl/242221,coaching-stylu-zycia-studia-czego-sie-naucza-studenci

 

Silent Disco Vistula World Opener w najpopularniejszym portalu wśród młodzieży!

https://noizz.pl/muzyka/pierwsze-w-polsce-silent-disco-na-uczelni/7w7j6yv

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Dookoła świata” w Superstacji komentował sytuację polityczną w Rosji podczas Mundialu

http://www.superstacja.tv/program/dookola-swiata/

 

Prof. Witold Orłowski, rektor AFiB Vistula w programie „Fakty o Świecie” w TVN 24 BiŚ ocenił pomysł powołania oddzielnego budżetu dla strefy euro.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/piotr-kuczynski-i-witold-orlowski-w-faktach-o-swiecie-tvn24-bis,847660.html

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Wywiad polityczny” w radiu TOK FM ocenia pozycję międzynarodową Polski.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Podsumowanie-polskiej-pozycji-na-arenie-miedzynarodowej-Glebokie-osamotnienie-izolacja-nieumiejetnosc-negocjacyjna-i-sarmacka-polityka/64045

 

PAP po angielsku o zagranicznych studentach Grupy Uczelni Vistula. Dlaczego decydują się na studia w Polsce?

https://www.thefirstnews.com/article/polish-universities-in-top-10-for-foreign-students-844-844-844-844-844-844-844

 

Prof. Sebastian Płóciennik w programie „Światopogląd” w radiu TOK FM oceniał wizję reformy UE i strefy euro kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Emmanuela Macrona

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Merkel-Macron-Nadchodzi-reforma-strefy-euro/63639

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Dookoła Świata” w Superstacji mówił o znaczeniu mundialu dla geopolityki Rosji.

http://www.superstacja.tv/program/dookola-swiata/

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w programie „Rozmowa Polityczna” w Polsat News 2 oceniał pomysł prezydenckiego referendum ws. konstytucji.

http://www.polsatnews.pl/program/rozmowa-polityczna/

 

Dziennik „Rzeczpospolita”: Absolwenci Zarządzania na Akademii Finansów i Biznesu Vistula w czołówce najlepiej zarabiających.

http://www.rp.pl/Biznes/306179946-Gdzie-studiowac-by-dobrze-zarabiac.html

 

Dr hab. Jerzy Maria Nowak w programie „Zrozumieć Świat” w radiu TOK FM opowiadał o swojej karierze dyplomatycznej i naukowej.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Przypominamy-rozmowe-Wiktora-Osiatynskiego-z-Jerzym-Maria-Nowakiem/63563

 

Prof. Zbigniew Zimny w programie „Raport Gospodarczy” w radiu TOK FM oceniał napływ inwestycji zagranicznych w Polsce

http://audycje.tokfm.pl/gosc/Zbigniew-Zimny/8400

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego, rektora AFiB Vistula w dzienniku „Rzeczpospolita” o wynikach szczytu USA-Korea Północna

http://archiwum.rp.pl/artykul/1376376-Historia-w-Singapurze.html

 

Dr Małgorzata Bonikowska i Andrzej Krajewski gośćmi programu „Dookoła Świata” w Superstacji. Komentarz nt. poruzumienia zawartego między USA a Koreą Północną w Singapurze

https://lnkd.in/gDT9Wzs

 

Dr Ewa Kakiet-Springer w programie „To był dzień na świecie” Polsat News 2 komentowała wyniki szczytu USA-Korea Północna

https://lnkd.in/ezppR7A

 

Magdalena Rybicka w „Pierwszym Śniadaniu w Tok-u” w Radiu TOK FM komentowała głosowanie w Izbie Gmin ws. Brexitu i wyniki szczytu USA-Korea Północna

https://lnkd.in/eGYHnvN

 

Dr Sebastian Płóciennik w programie „Połączenie” w radiu TOK FM komentował wojnę handlową między USA a Europą i amerykańską politykę gospodarczą.

https://lnkd.in/e6PGf_V

 

Wywiad z Magdaleną Rybicką o wynikach szczytu USA-Korea Północna dla 16 dzienników wydawnictwa Polska Press Grupa

http://www.polskatimes.pl/

 

Dr hab. Agnieszka Legucka z Instytutu Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula w Polskim Radiu 24 ocenia doroczną konferencję Władimira Putina.

https://www.polskieradio.pl/130/4428/Artykul/2143406,Spektakl-medialny-Wladimira-Putina

 

Prof. Jerzy Maria Nowak w porannym magazynie TVN24 „Wstajesz i Wiesz” komentuje spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem w Singapurze.

https://www.tvn24.pl

 

Wywiad prof. Witolda Orłowskiego dla 18 tytułów wydawnictwa Polska Press Grupa o wyzwaniach gospodarczych przed jakimi stoi Polska w następnych dziesięcioleciach.

 

Jerzy Maria Nowak gościem programu „Dookoła Świata” w Superstacji. Temat: Relacje polsko-amerykańskie.

http://www.superstacja.tv/program/dookola-swiata/

 

Prof. Wawrzyniec Konarski w „Wydarzeniach” Polsatu komentował bieżące sprawy polityczne, w tym komisje śledcze Sejmu i zawieszenie posła S.Pięty w klubie PiS. 05.06.18

http://www.polsatnews.pl/program/wydarzenia-2200/

 

Artykuł w anglojęzycznym serwisie o pracy w Polsce o międzynarodowym charakterze Vistuli

https://www.careersinpoland.com/article/studying-in-poland/study-in-poland-why-poland-is-good-university-destination

 

Wywiad z prof. Wawrzyńcem Konarskim dla Polsat News 2 o sytuacji politycznej w Irlandii.

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/to-byl-dzien-na-swiecie-rosja-kontra-reszta-swiata_6713174

 

Wywiad z dr Małgorzatą Bonikowską o nowym rządzie we Włoszech dla „Newsweeka”. 26.05.2018

http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/wlochy-rzad-populistow-uratuje-pis-przed-infamia-w-europie,artykuly,427928,1.html

 

Wywiad z dr Jerzym Marią Nowakiem w Radiu TOK FM o Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO w Sejmie. 26.05.2018

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Sesja-NATO-w-Sejmie-nie-poprawi-wizerunku-Polski-na-swiecie/62747

 

Wywiad z Magdaleną Rybicką dla Polskiego Radia 24 o relacjach Chiny-UE. 25.05.18

http://www.polskieradio.pl/130/4212/Artykul/2130861,Po-wizycie-kanclerz-Merkel-w-Chinach-Komentarz

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego w dzienniku „Rzeczpospolita” nt. budowania wizerunku kraju. 23.05.2018

http://www.rp.pl/Felietony/305239922-A-moze-monarchia.html

 

Wywiad prof. Konarskiego dla dziennika „Polska The Times” o możliwych zmianach w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. 23.05.2018

http://www.polskatimes.pl/fakty/a/mozliwe-zmiany-w-skladzie-rzadu-morawieckiego-to-jednak-nie-najlepszy-czas-dla-pis,13200730/

 

O tym, że Włosi mają już dość trwającej w ich kraju politycznej zawieruchy i domagają się powołania rządu mówiła dr Małgorzata Bonikowska. 21.05.2018

https://www.polskieradio.pl/9/308/Artykul/2128052,Czy-uda-sie-zakonczyc-kryzys-polityczny-we-Wloszech

 

Prof. Wawrzyniec Konarski: Ani Wałęsa, ani PiS nie są w stanie do końca pojąć dylematów osób protestujących w Sejmie, dla PolskaTimes.

http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/prof-wawrzyniec-konarski-ani-walesa-ani-pis-nie-sa-w-stanie-do-konca-pojac-dylematow-osob-protestujacych-w-sejmie,13194506/

 

Wywiad prof. Konarskiego dla głównego wydania wiadomości czeskiej telewizji publicznej CT

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/218411058050521/

 

O Polsce w Unii Europejskiej opowiadał dr hab. Marek Grela, ekonomista, dyplomata, były wiceminister spraw zagranicznych.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/bruksela-polski-sie-leka/

 

O spotkaniu Angeli Merkel z Władimirem Putinem w Soczi mówiła w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 dr hab. Agnieszka Legucka

https://www.polskieradio.pl/130/4428/Artykul/2123969,Rosja-i-Niemcy-nie-zrezygnuja-z-budowy-Nord-Stream-2

 

Wywiad z Ziemowitem Iwańskim, dyrektorem wykonawczym ds. rynków zagranicznych w Energoprojekcie Katowice oraz wykładowcą na kierunku energy management w Grupie Uczelni Vistula, który opowiada o tym,  jak może wpłynąć na nasz kraj zerwanie przez Prezydenta Donalda Trumpa porozumienia nuklearnego z Iranem..

http://nafta.wnp.pl/kryzys-usa-iran-ekspert-mowi-jak-powinna-zachowac-sie-polska,322884_1_0_0.html

 

Dr hab. Marek Grela w Newsweeku opowiada o kulisach ostatnich miesięcy negocjacji przed przystąpieniem Polski do UE. 30.04.2018

http://www.newsweek.pl/swiat/polska-mogla-nie-wejsc-do-ue-katastrofa-wisiala-w-powietrzu,artykuly,426683,1.html

 

Prof. Witold Orłowski skomentował dla „Faktów” TVN zarobki dla managerów spółek skarbu państwa.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/miliony-dla-ludzi-pis-w-panstwowych-spolkach-nagrod-nie-musza-zwracac,827911.html

 

Prof. Witold Orłowski skomentował dla „Faktów” TVN najniższy w historii deficyt państwa. 03.04.2018 r.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-ohttps://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/dobre-dane-z-gus-deficyt-najnizszy-w-historii,826848.htmlnline,60/od-kwietnia-podwyzki-dla-nauczycieli-to-lekka-waloryzacja,826850.html

 

Dr hab., prof. Sebastian Płóciennik komentował w Radiu TOK FM stosunki gospodarcze między UE i USA. 24.03.2018 r.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/dobre-dane-z-gus-deficyt-najnizszy-w-historii,826848.html

 

O powrocie do Polski i porzuceniu ekonomii na rzecz Big Data prof. Krzysztof Rybiński opowiada Obserwatorowi Finansowemu. 19.03.2018 r.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/rynki-finansowe/rybinski-rowne-zasady-na-rynku-to-mi

 

Czy Donald Trump rozpoczyna wojnę handlową? Prof. Witold Orłowski rozmawiał na ten temat w Radiowej Trójce w programie „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka. 10.03.2018 r.

https://www.polskieradio.pl/9/313/Artykul/2056698,Po-co-Donaldowi-Trumpowi-wojna-handlowa

 

Czy możemy spokojnie rezerwować tegoroczne wyjazdy wakacyjne? O zmianach w prawie turystycznym opowiadał w TVN24 BiS dr Piotr Kociszewski. 02.03.2018 r.

http://tvn24bis.pl/biznes-dla-ludzi,106,m/biznes-dla-ludzi-2-03,819398.html

 

Natalia Grzebisz, była reprezentantka Polski, a obecnie nasza wykładowczyni podsumowuje najgorszy od lat występ sztafety na Igrzyskach Olimpijskich. 18.02.2018 r.

https://www.magazynsportowiec.pl/odlegle-lokaty-nerwy-zawodnikow-grzebisz-frustracja-czyms-naturalnym/

 

Xiaomi przed iPhonem? Artykuł Kamila Smogorzewskiego w Obserwatorze Finansowym o technologicznej i gospodarczej rewolucji w Chinach. 15.02.2018 r.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/smartphone-power/

 

Na czym najwięcej zarabiają hotele? Na biznesie! Polecamy artykuł w Pulsie Biznesu z komentarzem dra Krzysztofa Celucha. 13.02.2018 r.

https://www.pb.pl/hotele-rosna-w-cieniu-wydarzen-905433

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej o lokalnych zakazach nocnej sprzedaży alkoholu. 08.02.2018 r.

http://www.rp.pl/Opinie/302079899-Witold-Orlowski-Wiecej-decyzji-dla-samorzadow.html&cid=44&template=restricted

 

Marcin Antosiewicz komentował w Polskim Radiu 24 przełom w rozmowach koalicyjnych w Niemczech. 22.01.2018 r.

https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2000578,Wielka-koalicja-CDU-i-SPD-coraz-blizej-W-umowie-zgoda-na-poglebiona-UE

 

Dr Małgorzata Bonikowska komentowała w Polskim Radiu 24 pierwszą zagraniczną wizytę nowego szefa polskiego MZS. 15.01.2018 r.

https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1992132,Szef-polskiego-MSZ-z-wizyta-w-Bulgarii

 

Jak będzie wyglądał przemysł spotkań w 2018? Portal tur-info.pl analizuje najnowsze opracowanie dra Krzysztofa Celucha, „Trendy 2018 – Wiedza, Produkt, Motywacja, Wpływ”. 12.01.2018 r.

http://www.tur-info.pl/a/50438,,trendy-2018-przemysl-spotkan-wiedza.html

 

Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula opowiadał w Radiu Zet o tym co czeka nasze portfele w 2018 roku. 03.01.2018 r.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Popoludnie-z-Radiem-ZET-prof.-Witold-Orlowski-o-podwyzkach-cen-w-2017

 

Dr Przemysław Damski był gościem Macieja Zakrockiego w TOK FM i opowiadał o tzw. rozejmie bożonarodzeniowym. 24.12.2017 r.

http://audycje.tokfm.pl/gosc/Przemyslaw-Piotr-Damski/6856

 

Dr Katarzyna Kacprzak komentuje w Radiowej Jedynce wyniki wyborów w Katalonii. 22.12.2017 r.

https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/1968305,Katalonia-po-wyborach-Carles-Puigdemont-wroci-do-wladzy

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej o tym czy w najbliższym czasie będą drożeć kredyty i w jakim tempie będą rosły ceny. 07.12.2017 r.

http://www.rp.pl/Opinie/312069896-Witold-M-Orlowski-Koniec-lekkiej-pracy.html&cid=44&template=restricted

 

„Co dalej z euro? Trzy scenariusze dla Polski” – Parkiet i Rzeczpospolita analizują raport Fundacji Schumana, którego współautorami jest troje ekspertów AFIB Vistula: prof. Witold Orłowski, dr hab., prof. Marta Goetz i dr Bartłomiej Nowak. 06.12.2017 r.

http://www.parkiet.com/Gospodarka—-Kraj/312069989-W-interesie-Polski-lezy-szybkie-przyjecie-euro.html&template=restricted

http://www.rp.pl/Gospodarka/312059860-Powinnismy-sie-spieszyc-do-unii-walutowej.html&cid=44&template=restricted

 

Inteligentne miasta czyli tzw. smart cities były tematem rozmowy Magdaleny Rybickiej w TVP3 Warszawa. 04.12.2017 r.

http://warszawa.tvp.pl/35071853/04122017

 

Formowanie nowego rządu w Niemczech komentował w radiowej Jedynce Marcin Antosiewicz. 28.11.2017 r.

https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/1939574,Znowu-wielka-koalicja-w-Niemczech-Prezydent-namawia-Schulza-zeby-wzial-odpowiedzialnosc-za-kraj

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej o rekordowym od lat wzroście gospodarczym.

http://www.rp.pl/Felietony/311169971-Witold-M-Orlowski-Piec-procent-wzrostu.html&template=restricted

 

Spór o przyszłość Katalonii bije w gospodarkę Hiszpanii – pisze w Forsalu dr Michał Maliszewski. 06.11.2017 r.

http://forsal.pl/artykuly/1082811,gospodarcze-skutki-konfliktu-katalonii-z-hiszpania-straci-caly-kraj.html

 

Dr hab., prof. Terasa Kupczyk opowiadała w Polskim Radiu 24 o roli kobiet w polityce i biznesie. 05.11.2017 r.

https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1912167,Beata-Szydlo-wsrod-najbardziej-wplywowych-kobiet-2017-r-Kluczowy-byl-program-500-Plus

 

Jak poradzić sobie z jesienną chandrą? Wystarczy dobra dieta – radzi na portalu Radia Zet dr Piotr Dominik. 03.11.2017 r.

http://zdrowie.radiozet.pl/Dieta/Dieta-na-jesienna-chandre-co-jesc-by-dodac-sobie-energii

 

Dr hab., prof. Ryszard Michalski w debacie Polskiego Radia 24 o wadach i zaletach wprowadzenia euro w Polsce. 28.10.2017 r.

https://www.polskieradio.pl/130/5341/Artykul/1902941,Debata-PR24-Euro-w-Polsce-%E2%80%93-korzysci-i-zagrozenia

 

Dr Stanisław Gasik podsumowuje w Rzeczpospolitej wyniki swoich kilkuletnich badań na temat zamówień publicznych. 23.10.2017 r.

http://www.rp.pl/Firma/310239972-Jak-zmienic-prawo-zamowien-publicznych.html

 

Felieton prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej o tym jak zaniżana jakość produktów psuje gospodarkę. 19.10.2017 r.

http://www.rp.pl/Opinie/310189862-Witold-M-Orlowski-Woda-w-szynce-i-PKB.html

 

Jak silna jest marka Polski i jak to siła przekłada się na inwestycje i turystykę – o tym w Polskim Radiu 24 mówił nasz wykładowca dr Krzysztof Celuch. 16.10.2017 r.

http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1888757,Marka-kraju-a-inwestycje-Jestesmy-wsrod-liderow

 

Meetingplanner.pl o kompendium dr.Krzysztofa Celucha na temat zarządzania komunikacją w międzynarowych organizacjach. 12.10.2017 r.

http://www.meetingplanner.pl/wiedza/ksiazki/art,32,komunikacja-w-mpi-przeanalizowana-przez-krzysztofa-celucha.html

 

Wywiad z dr. hab. Wawrzyńcem Konarskim w Tygodniuku Przegląd. 25.09.2017 r.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/polityczni-rentierzy/

 

Dr Monika Bartoszewicz oceniała w Polskim Radiu niemiecką kampanię wyborczą. 14.09.2017 r.

http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1853144,Jakie-problemy-trapia-niemieckich-wyborcow

 

Dr hab., prof Wawrzyniec Konarski w Polskim Radiu 24 o szansach Katalonii na niepodległość. 13.09.2017 r.

http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1851980,Czy-Katalonia-ma-szanse-na-niepodleglosc

 

Artykuł dr hab. Anny Antczak, prof AFiB Vistula w Rzeczpospolitej na temat roli korporacji w światowej polityce. 04.09.2017 r.

http://www.rp.pl/Opinie/309039945-Panstwo-i-aktorzy-niepanstwowi.html#ap-1

 

Artykuł prof. Witolda Orłowskiego w Reczpospolitej na temat zmian, jakich wymaga polski system edukacji. 31.08.2017 r.

http://www.rp.pl/Opinie/308309864-Witaj-szkolo.html#ap-1

 

Dr hab. Agnieszka Legucka w dyskusji w Polskim Radiu na temat 26. rocznicy niepodległości Ukrainy. 24 27.08.2017 r.

http://www.polskieradio.pl/130/5065/Artykul/1832490,26-lat-niepodleglosci-Ukrainy-Nie-sprawdzily-sie-tezy-o-sezonowosci-panstwa

 

Dr hab. Ewa Gondek podpowiada w Pytaniu na śniadanie w TVP2, co jeść żeby organiczyć ryzyko zachorowania na raka. 11.08.2017 r.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33565364/co-jesc-aby-uniknac-raka

 

Artykuł prof. Witolda Orłowskiego w Rzeczpospolitej na temat reparacji. 10.08.2017 r.

http://www.rp.pl/Opinie/308099907-Tak-naprawde-nie-chodzi-o-reparacje.html

 

Artykuł Marty Szpali w Obserwatorze Finansowym na temat gospodarczych relacji Czarnogóry i Rosji. 08.08.2017 r.

www.obserwatorfinansowy.pl/blog/2017/08/08/czarnogora-szuka-alternatywy-dla-wspolpracy-z-rosja/

 

Polska The Times o naszym nowatorskim Programie Rozwoju Kompetencji.

http://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/dobierz-kierunek-studiow-do-swoich-umiejetnosci-ruszyl-program-rozwoju-kompetencji,12335322/

 

„Perspektywy” o międzynarodowej Turystyce i Rekreacji SGTiR.

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3567:wyjatkowa-turystyka-i-rekreacja&catid=9&Itemid=119

 

Prof. Jan Maria Nowak w TVN24 BiS o chińskich i rosyjskich okrętach na Bałtyku.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/wojciech-luczak-i-jerzy-maria-nowak-w-faktach-z-zagranicy,760628.html

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close