Akademia Finansów i Biznesu Vistula tworzy wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) fundament Grupy Uczelni Vistula. Obie instytucje działają w jednym kampusie w Warszawie. W 2014 roku do Grupy dołączyła Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, w 2018 r. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, będąca obecnie filią AFiB Vistula oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego, która w 2019 r. włączyła Wyższą Szkołę Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie tworząc Olsztyńską Szkołę Wyższą.
Grupa Uczelni Vistula czerpie z energii i możliwości, które daje wspólne działanie przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu odrębności, tożsamości i najmocniejszych stron każdej ze szkół. To oznacza bogatszą ofertę, lepszą i większą kadrę oraz wyższą jakość. W procesie nauczania Grupa stawia na praktykę i współpracę ze światem biznesu, co zapewnia absolwentom sukces na rynku pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym w Polsce i na świecie.
GUV w liczbach
- 830 wykładowców
- 52 kierunki studiów licencjackich i magisterskich
- 12 tys. studentów
- 160 tys. absolwentów
- 68 600 m2 powierzchni kampusów
- 5 Rad Biznesu
- 58 kierunków studiów podyplomowych
- 500 firm współpracujących
- 50 współpracujących zagranicznych szkół
- 10 kierunków online
- 8 MBA
Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
oferuje 10 kierunków studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich a także studia podyplomowe, doktorskie, programy MBA i Vistula Executive Education, czyli praktyczny wymiar edukacji dla menedżerów. Wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, część – w trybie online.
Uczelnia jest jednym z liderów innowacyjnego kształcenia. Należy do najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń na rzecz rozwoju nauki. System współpracy z praktykami i otoczeniem biznesowym jest oparty o Radę Biznesu, która jest kluczowym ciałem doradczym i opiniotwórczym.
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – SGTiH Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji)
to nowoczesna uczelnia, która ma charakter szkoły biznesowej. Przygotowuje absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Oferuje unikatowe w skali kraju programy studiów licencjackich i magisterskich, również po angielsku. Kształci na kierunku Turystyka i Rekreacja, Dietetyka oraz Coaching Stylu Życia. Stawia na praktyczny i międzynarodowy wymiar nauczania, promuje ideę przedsiębiorczości. System współpracy z praktykami i otoczeniem biznesowym jest oparty o Radę Biznesu.
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu (WSH)
to uczelnia o profilu biznesowym z międzynarodową kadrą. Oferuje szeroki wachlarz studiów licencjackich na kierunkach: Zarządzanie, Turystyka i Rekreacja, Informatyka, Finanse i Rachunkowość, a także studiów magisterskich na kierunkach: Zarządzanie oraz Turystyka i Rekreacja. Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele innowacyjnych kierunków studiów podyplomowych i MBA. Wg rankingu magazynu Perspektywy studia MBA na WSH plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych w kraju. Uczelnię wyróżnia nowatorski plan kształcenia, który powstał dzięki współpracy kadry akademickiej z praktykami biznesu oraz pracodawcami. Większość kierunków jest prowadzonych także w języku angielskim.
Olsztyńska Szkoła Wyższa jest jedną z największych niepublicznych uczelni w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i ważnym ośrodkiem akademickim w regionie. Powstała w wyniku połączenia dwóch szkół o bogatej historii i tradycji – Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie (WSiE). Działa w dwóch kampusach w Olsztynie oraz w kampusie w Kętrzynie.
OSW to uczelnia o bardzo zróżnicowanym profilu. Umiejętnie łączy kształcenie w zakresie zdrowia, medycyny i kultury fizycznej z naukami humanistyczno-społecznymi. Jest miejscem kształcenia pedagogów, filologów, znakomitych fizjoterapeutów, specjalistów kosmetologii. Oferuje też studia na kierunkach Wychowanie Fizyczne, Ekonomia i Administracja.
Olsztyńska Szkoła Wyższa wyróżnia się na rynku działaniami skierowanymi na praktyczną edukację, innowacyjnością oferty dydaktycznej oraz oryginalnymi formami współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.