Dni otwarte online już od 21.09.2020

Wyszukaj wykładowcę po nazwisku

mgr Marcin Antosiewicz

Dziennikarz, politolog, wykładowca akademicki. Studiował nauki polityczne na uniwersytetach w Warszawie, Krakowie i szwajcarskim Fryburgu. 15 lat spędził w mediach publicznych, m.in. jako reporter „Wiadomości” TVP1 i „Panoramy” TVP2. Był korespondentem TVP w Londynie i Berlinie. Pracował także w Deutsche Welle, The Sun i Telewizji WP. Relacjonował wiele międzynarodowych wydarzeń w Europie i na świecie, w tym trzęsienie ziemi w Nepalu, czy ataki terrorystyczne w Tunezji, Turcji, Egipcie. Od października 2017 roku uczy studentów dziennikarstwa na Uczelni Vistula i Uniwersytecie Warszawskim. Pisze dla „Newsweeka” i magazynu „Press”, newsweek.pl, forbes.pl. Mieszkał w Warszawie, Krakowie, Londynie, Berlinie, Kolonii, Bonn i szwajcarskim Fryburgu. Mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Rozumie po rosyjsku i uczy się chińskiego. Jego ulubionymi dziennikarzami/pisarzami są Ryszard Kapuściński i Swietłana Aleksijewicz. Ulubionymi filozofami: Hannah Arendt i José Ortega y Gasset. Cenionymi politologami: Alexis de Tocqueville i Kenneth Minogue. Jest zapalonym tenisistą i początkującym wegetarianinem (jesień 2019).

dr Iwona Artowicz-Skowrońska

Absolwentka Wydziału Polonistki Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, absolwentka Pomagisterskiego Studium Emisji Głosu przy UW, nauczyciel języka polskiego, wykładowca akademicki w zakresie językoznawstwa oraz gramatyki języka polskiego, wieloletni nauczyciel emisji głosu na specjalizacji nauczycielskiej UW i na innych uczelniach, autorka nowatorskiego programu szkoleń z emisji głosu i retoryki funkcjonalnej dla nauczycieli praktyków przy Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, z którym stale współpracuje. Pracę doktorską na temat dyskursu familijnego przygotowywała w Zakładzie Fonetyki i Logopedii Wydziału Polonistki UW, gdzie pełniła funkcję sekretarza Zakładu oraz przedstawiciela doktorantów do Rady Instytutu. Zorganizowała liczne konferencje i uczestniczyła w opracowywaniu redakcyjnym tomów pokonferencyjnych, .Na co dzień zajmuje się propagowaniem wiedzy o języku w środowisku lokalnym, wprowadziła w szkole, w której była polonistką uroczyste obchody Dnia Języka Ojczystego, publikowała w lokalnej prasie, współpracowała z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, gdzie przeprowadziła warsztaty recytatorskie dla nauczycieli, jest autorką ponad trzydziestu artykułów naukowych, recenzji, sprawozdań i tekstów publicystyczno-naukowych, recenzentką „Kwartalnika Polonicum” przy UW oraz członkiem Komisji Etyki Słowa przy PAU w Krakowie, wiele lat uczestniczyła w obradach Rady Języka Polskiego PAN.