UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Wyszukaj wykładowcę po nazwisku

mgr Marcin Antosiewicz

Dziennikarz, politolog, wykładowca akademicki. Studiował nauki polityczne na uniwersytetach w Warszawie, Krakowie i szwajcarskim Fryburgu. 15 lat spędził w mediach publicznych, m.in. jako reporter „Wiadomości” TVP1 i „Panoramy” TVP2. Był korespondentem TVP w Londynie i Berlinie. Pracował także w Deutsche Welle, The Sun i Telewizji WP. Relacjonował wiele międzynarodowych wydarzeń w Europie i na świecie, w tym trzęsienie ziemi w Nepalu, czy ataki terrorystyczne w Tunezji, Turcji, Egipcie. Od października 2017 roku uczy studentów dziennikarstwa na Uczelni Vistula i Uniwersytecie Warszawskim. Pisze dla „Newsweeka” i magazynu „Press”, newsweek.pl, forbes.pl. Mieszkał w Warszawie, Krakowie, Londynie, Berlinie, Kolonii, Bonn i szwajcarskim Fryburgu. Mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Rozumie po rosyjsku i uczy się chińskiego. Jego ulubionymi dziennikarzami/pisarzami są Ryszard Kapuściński i Swietłana Aleksijewicz. Ulubionymi filozofami: Hannah Arendt i José Ortega y Gasset. Cenionymi politologami: Alexis de Tocqueville i Kenneth Minogue. Jest zapalonym tenisistą i początkującym wegetarianinem (jesień 2019).

dr inż. Andrzej Kozak

Absolwent Politechniki Krakowskiej, wieloletni pracownik naukowy  Instytutu Inżynierii Chemicznej Polskiej Akademii Nauk, w której obronił pracę doktorską. Od ponad 30 lat specjalizuje się w  dziedzinie przemysłowych systemów niezawodności i cyberbezpieczeństwa (chemia, petrochemia, gazownictwo, energetyka i in.). Wieloletni pracownik centrali Urzędu Dozoru Technicznego (UDT), w którym stworzył od podstaw Wydział Bezpieczeństwa Funkcjonalnego i Procesowego, kierując nim przez wiele lat. Członek specjalistycznej Komisji Egzaminacyjnej UDT dla kandydatów na ekspertów ds. niezawodności w przemyśle. Wykładowca przedmiotu „Niezawodność i Cyberbezpieczeństwo” w  Politechnice Łódzkiej (studia podyplomowe). Wybrane publikacje: Andrzej Kozak et all. (2017), The application of a graph of a process in HAZOP analysis in accident prevention system, “Journal of Loss Prevention in the Process Industries”, 50, pp. 55-66. Andrzej Kozak (2016), Cybersecurity of Industrial Control Systems: Some Aspects of Current Problems,  “European Cybersecurity Journal”,   2, issue 4. Andrzej Kozak (2018), Reliability and Cybersecurity in the Age of Industry 4.0, “Polish Market”, p. 77.