Barbara Łukaszewicz

Absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych „Glottodydaktyka Polonistyczna – nauczanie języka polskiego jako obcego” na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii norweskiej na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Doktorantka i współpracownik Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” na Uniwersytecie Warszawskim. Członkini redakcji Kwartalnika POLONICUM oraz Pracowni Glottodydaktyki Kulturowej. Autorka artykułów z zakresu glottodydaktyki polonistycznej.

Zainteresowania badawcze:

• glottodydaktyka kulturowa,
  • rozwijanie kompetencji leksykalnej i kulturowej,
  • wyrażanie emocji w języku obcym,
  • studia afektywne,
  • lingwistyka kulturowa.