Borys Somerhaf

Dyrygent, kompozytor, wokalista. Absolwent słynnej Szkoły Chóralnej im. A. Swiesznikowa oraz Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie (wydział wokalny, dyrygentura chóralna). W latach 1991-1996 studiował dyrygenturę chóralną i kompozycję na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Od wielu lat prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży w całej Polsce. Jest cenionym specjalistą od emisji głosu, często zapraszanym do zasiadania w jury konkursów wokalnych. Jest również czynnym wokalistą. Występował m.in. w Filharmoniach: Lubelskiej, Kaliskiej, Opolskiej, Łódzkiej czy Pomorskiej, w Studiu TVP w Łodzi, Klubie „Blue Note” w Poznaniu, w Teatrze Starym w Lublinie czy na Uniwersytecie Gdańskim oraz na innych prestiżowych scenach.W dorobku artystycznym posiada dwie płyty solowe. Brał również udział w nagraniach płyt znanych polskich wykonawców: G. Ciechowskiego, P. Rubika, J. Kaczmarskiego, M. Bajora oraz zespołów „Bajm”, „Republika” i in. Jako dyrygent, wokalista i konsultant wokalny pracował przy dubbingach dla wytwórni filmowych Disney, 20th Century Fox, Pixar, DreamWorks i in. Obecnie jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego oraz Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: