E-mail: a.wancio@vistula.edu.pl

Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynrodowych

Kierunek kształcenia: Ekonomia

Specjalizuje się w tematyce ekonomii międzynarodowej oraz ekonomii innowacji. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskała w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a jej rozprawa dotyczyła skutków włączania się gospodarek wschodzących w przepływy bezpośrednich inwestycji zagranicznych dla ich innowacyjności (na przykładzie gospodarki Indii). Aktywność badawczą łączy z pracą w administracji publicznej, gdzie kieruje komórką odpowiedzialną za kształt i rozwój polityki innowacyjności. Wcześniej pracowała w Instytucie Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, gdzie uczestniczyła m.in. w międzynarodowym projekcie Emerging Market Global Players, koordynowanym przez Centrum Inwestycji Zrównoważonych na Uniwersytecie Columbia. Jest autorką licznych publikacji na temat aktualnych problemów ekonomii międzynarodowej. Od 2016 r. adiunkt w Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB.

Zainteresowania badawcze:

• bezpośrednie inwestycje zagraniczne;
  • handel zagraniczny i polityka handlowa;
  • gospodarki wschodzące w globalnej gospodarce;
  • międzynarodowy transfer wiedzy i technologii;
  • polityka technologiczna i innowacyjna;
  • innowacyjność gospodarek i przedsiębiorstw.