Agnieszka Knap-Stefaniuk

e-mail: a.knap-stefaniuk@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Doktor nauk ekonomicznych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH. Posiada dyplom MBA Thames Valley University, ukończyła Szkołę Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była członkiem PKA (Zespół ds. Kierunków Ekonomicznych) oraz Kolegium Rektorskiego i Rady Dydaktyczno-Naukowej Polish Open University. Otrzymała Nagrody Rektorskie [POU] – Pracownik Dydaktyczny Roku 2006, 2007 oraz za osiągnięcia w 2011 r. Prowadziła szkolenia i projekty konsultingowe m.in. dla takich firm, jak: Lexmark, Galeco,  Biprocemwap, Capgemini. Współpracowała z firmami doradczo-konsultingowymi, m.in. Otawa Group, Combidata Poland i PwC. Brała udział jako trener i konsultant w licznych projektach unijnych dotyczących problematyki zarządzania zasobami ludzkimi i zarządzania współczesną firmą. Prowadziła wykłady i prezentacje na m.in. na Ogólnopolskim Kongresie „Personelu i Zarządzania”, Ogólnopolskim Kongresie „Pierwsze Kadry Rzeczpospolitej” i Forum HR. Była współorganizatorką i Przewodniczącą Kapituły trzech edycji Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości. W latach 2007-2015 Dziekan Oddziału Małopolskiego Wyższej Szkoły Zarządzania/Polish Open University. Od lutego 2015 r. do stycznia 2017 r. – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie, Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Wykłada na uczelniach zagranicznych (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Czechy, Ukraina, Litwa). Przez wiele lat prowadziła zajęcia na studiach Executive MBA oraz Msc. Ma na swoim koncie liczne publikacje z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce i za granicą.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi (psychologia motywacji i kształtowanie zaangażowania pracowników, systemy ocen pracowniczych, zarządzanie kompetencjami i talentami, kultura organizacyjna i wizerunek pracodawcy);
  • międzynarodowe zarządzanie zasobami ludzkimi [zagadnienia dot. wielokulturowości, zarządzania wielokulturowymi zespołami, rola i zadania menadżerów w zarządzaniu międzykulturowym];
  • przywództwo we współczesnym zarządzaniu;
  • zarządzanie zmianami i zarządzanie ludźmi w procesie zmian;
  • szkolenia, treningi i doradztwo biznesowe [postawy przedsiębiorcze, kompetencje psychospołeczne].